Konflikt oslavuje tridsiate výročie pôsobenia na scéne

Práve na deň bláznov 1. apríla 2020 skupina Konflikt oslavuje 30 úspešných rokov na scéne. Majú za sebou viac ako 1800 koncertov na jednom pódiu s najväčšími svetoznámymi hviezdami. Zabávali ľudí z pódií v Nemecku, Rusku, Rakúsku či Anglicku. Najďalej slovenský punk exportovala do Kolumbie, kde zatiaľ hrali ako jediná slovenská kapela. Konflikt získal aj prestížne ocenenie Aurel, zlatú aj platinovú platňu.

„Bavil by som sa viac, keby som na všetko okolo mohol povedať, že je to prvý apríl,“ hovorí líder kapely Jury, ktorý teraz doma pracuje na novom albume pri príležitosti okrúhleho jubilea. Korona však úplne zastavila život kapely. „Všetci sedíme doma. Bubeník Vandy a basgitarista Kristián sú v Bratislave, ja so ženou a svojimi dievčatami v Šamoríne a náš manažér Marko je v Prahe. Vôbec netušíme, kedy sa to celé skončí, ale verím, že čím skôr budeme mocť ísť normálne ďalej,“ pokračuje.

Všetky koncerty v rámci „Konflikt 30 Punk-Rockov Tour“ sú zatiaľ aspoň najbližšie mesiace preložené, Konflikt čaká, ako sa situácia vyvinie ďalej. Kapela by však aspoň takto chcela pozdraviť a poďakovať všetkým svojim fanúšikom za podporu a správy, ktoré dostáva. „Nič iné nám teraz neostáva, ako snažiť sa túto situáciu brať aspoň trochu s nadhľadom a s humorom. Ja koronu zo svojho domu vykopnem aj osobne, ak bude treba,“ uzatvára Jury.

Konflikt oslavuje tridsiate výročie pôsobenia na scéne

Oslávenci skupina Konflikt

Konflikt by sa na záver rád pripojil k spoločnej ďakovačke frontlinerom, zdravotníkom, predavačkám, vodičom, policajtom, hasičom a každému, koho sa ani nedá vymenovať. „Držíme im palce, aby sme aj my mohli čo najskôr vybehnúť na pódiá a robili radosť tým, čo vieme najlepšie, teda našou hudbou.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *