Koncertná jar pokračuje – DEVIN TOWNSEND mieri do Bratislavy

Kanadský multitalentový maniak Devin Townsend vystúpi v piatok 13. marca v Bratislave, aby sa tu po boku s Periphery a Shining postaral o jeden z vrcholov jarnej koncertnej sezóny na Slovensku.

The Devin Townsend Project je hudobným zoskupením, ktoré je posledných pár rokov na svojom pomyselnom vrchole a vzhľadom ku kvalite nahrávok, ktoré produkuje s neuveriteľnou intenzitou, z hudobného piedestálu len tak ľahko a rýchlo nezmizne. Na čele tróni samotný Devin Townsend, označovaný ako multiinštumentalista a nadpozemský hudobný talent. Hudba, ktorú Devin svojej kapele šije na mieru, má neskutočné grády, a nech siahne do ktoréhokoľvek obdobia svojej tvorby, vždy vykúzli všeobjímajúcí zvuk, v ktorom nenájdete ani štrbinku. Nad všetkým tým rachotom si môžete užívať hitové melódie a krištáľovo čistý vokál, vďaka ktorému s prstom v nose brilantne odspieva všetky bohato vyklenuté refrény.

Devin Townsend česko-slovenskému publiku svoju účasť dlho dlžil, no aj napriek tomu si tu získal početnú základňu fanúšikov.

Tento Kanaďan je zavedeným pojmom na svetovej scéne progresívnej hudby a ohromujúca je nie len stále vysoko nastavená latka, ale i žánrový záber, ktorý tento hudobník dokázal obsiahnuť: hard rock, ambient, progresivný rock či metal, thrash, death, industriál, elektronika, pop, klasický metal, country, blues, psychedélia, tanečná hudba či rôzne experimenty. Nikdy však nezabudol na svoj poctivý metalový základ a korene. S Devinovou hudbou sa skrátka nenudíte, môžete si zameditovať, zatancovať alebo sa nechať roztrhať na kusy.

Koncertná jar pokračuje - DEVIN TOWNSEND mieri do Bratislavy

Popri Devinovi sa slovenským metalistom ukážu aj dve známe a zaujímavé kapely. Ak poznáte tvorbu Periphery, neprekvapí vás, že si ich ako predkapelu pre turné vybrali Dream Theater. Američania Periphery sa v priebehu šiestich rokov stali pojmom na scéne moderného a progresívneho metalcoru/djentu. Ide o neuveriteľne farebnú hudbu, v ktorej sa nájdu ako priaznivci progresívnej metalovej moderny, tak aj melodického metalcoru alebo „meshuggah-matematiky“.

Celý koncert v bratislavskom MMC klube otvorí nórske avantgardné teleso Shining, ktoré sa tešilo veľkej pozornosti napríklad na minuloročnom festivale Brutal Assault.

Akciu prináša Obscure Promotion, ďalšie info hľadajte na www.obscure.cz.

Event na FB: https://www.facebook.com/events/1507474612852052/permalink/1529315007334679/

Koncertná jar pokračuje - DEVIN TOWNSEND mieri do Bratislavy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *