Kompiláciu RADIO HITS X pokrstia v sobotu v Budapešti

CD kompilácia nezávislých rockových skupín a autorov zo Slovenska, Čiech a Maďarska vyšla iba pred pár dňami, v sobotu sa bude krstiť.

Kompilácia s názvom Radio Hits X vyšla oficiálne 1. júna a krst ju čaká už túto sobotu – 13. júna v hudobnom klube Route 66 Baráti klub v Budapešti. Druhý krst – ten slovenský – prebehne koncom mesiaca na hudobnom festivale Topfest.

CD zložené z 18 prevažne rockových peciek dokazuje kvalitu dnešnej nezávislej hudobnej scény. My vám prinášame krátky prehľad zúčastnených umelcov.

Kapela Souperman, založená v Brne v roku 2011, sa na tejto kompilácii predstavuje s českou verziou pesničky „Mírně zpomalil“ z CD, ktoré nahrali v prestížnom štúdiu SONO. www.souperman.eu

CoolHunter sa prezentujú pop-rockovou baladou Flowers, ktorej text núti poslucháča zamyslieť sa. Spojenie sláčikových nástrojov a klasických gitár dodáva piesni dávku melanchólie, avšak refrén náladu obracia presne tam, kde si to i svojím textovým odkazom zaslúži. „Chill out my brother and then, give her some flowers, it’s time to risk it all to win again“
www.facebook.com/coolhuntermusic

Skupina MadDogX sa na kompilácii Radio Hits predstavuje už po šiestykrát. Ich skladba Personal Life z albumu Voices In My Head, na ktorom si zahral svetovo známy Roland Grapow (ex-Helloween, toho času Masterplan). Album bol nahraný práve v jeho štúdiu a sám sa postaral aj o zvuk. Album si vybrali ako sprievodnú hudobnú tému tvorcovia polhodinového dokumentu o živote a kariére Arnolda Schwarzeneggra.
www.mdx.sk

ROXOR je stredočeská kapela, ktorá ostáva verná klasickému heavy metalu. V posledných rokoch, po reunione v roku 2007, vydali tri albumy, z toho jeden akustický, a podarilo sa im aj natočiť dva oficiálne videoklipy. Zatiaľ posledný, aktuálny klip TVOJE TVÁŘ k pozretiu nižšie.
 http://www.roxor-heavy.cz

Aylen’s Fall je rocková formácia, ktorá vznikla v apríli 2013 v Komárne. Kapela stihla vystupovať na pódiách viacerých známych európskych klubov a festivalov. Aylen’s Fall sa prezentovali aj v Demovnici Rádia FM, kde dostali super kritiku od Oza Guttlera, bubeníka kapely Korben Dallas. V 2015 kapelu nominovali na cenu objavu roka v Rádio Head Awards. Klip k skladbe Rebirth je nižšie.
www.aylensfall.com

Skupina Stress bola založená už v roku 1977 a jej zakladajúcim členom je spevák s vysoko položeným hlasom – Lőrincz Tibor. Za bývalého režimu bola kapela odsúvaná a zakazovaná, k možnosti vydať oficiálne albumy sa dostali až po revolúcii. V Maďarsku bola skupina prirovnávaná k Judas Priest a označovali ju ako prvú heavymetalovú formáciu Maďarska. Spevák Lőrincz Tibor je zapísaný v siení maďarských rockových legiend – vystupovali s hviezdami ako Accept, Gamma Ray, Helloween, U.D.O., Anvil, Attila a ďalší.
www.stress.uw.hu

Slovenská kapela Gilotin prezentuje na Radio Hits X svoju rockovú baladu No Pain Behind z albumu Relative Perspective.
www.facebook.com/gilotinofficial

GooDox prichádza s jednoduchou pop/reggae pohodičkou s názvom Námorníci. Pieseň sa dostala do finále Košického zlatého pokladu, avšak kapela sa finále nakoniec rozhodla nezúčastniť. Repertoár kapely je zložený prevažne z popových piesní s prímesou ska/reggae a rockového soundu. Kapela má na konte aj oficiálnu hymnu slovenských psovodov a záchranárov s názvom Hrdina.
https://www.facebook.com/goodox

Kompiláciu RADIO HITS X pokrstia v sobotu v Budapešti

JoyMusic Band je kapela z Budapešti, ktorá vznikla v máji roku 2003 pod vedením Soós Lesly László-a. Dnešné hudobné zameranie sa ustálilo na jar v roku 2008. Vplyvom viacerých zmien v kapele dosiahla svoju terajšiu tvár v roku 2011, čím upustila od tradície ženských sólových spevov vo formácii. Hudobné zameranie tejto formácie je prísne spájané s rockovou tradíciou. V repertoári majú okrem vlastnej tvorby aj prevzaté piesne rôznych domácich aj zahraničných skupín.
joymusicband.webnode.hu

The Snuff je nádejná modern-rocková kapela založená v roku 2009 v Prahe a už sa objavili na najväčších českých festivaloch, zúčastnili sa európskeho turné s americkými Ill Nino a turné po Poľsku s punkovou legendou The Bill. Po skvelých ohlasoch je nový cieľ The Snuff jasný – preraziť v zahraničí. Videoklip k piesni Boxed In

Tlustá Berta nie je žiadny nováčik, na rockovej scéne sa pohybuje už od roku 1991. Na konte má mimo iného päť štúdiových albumov, dve výročné kompilácie, videoklipy či spoločné vystúpenia s mnohými poprednými českými formáciami.

Maďarská kapela Treff hrá tradičný hard rock s klasickým hudobným zložením: gitara, basa, spev, bicie a úžasný Hammond organ. Vznikli v roku 1972 vďaka brilantnému sólovému gitaristovi a skladateľovi Speckom Jánosom (Janne). Janne je génius, ktorý robí z kapely čosi špeciálne. Svojím prístupom k tradičnému zvuku ho ozvláštňuje a dáva mu špecifický charakter, čo je v spojení s hlbokými textami tajomstvo úspechu.

Muzikanti z Maďarska G.M.T. sa prezentujú na CD piesňou Dead, Rocktones Band predstavujú rockovú baladu I Like to Live a Private Colt ponúkajú rockový vypalovák Route 66. 

Choroboplodná epidémia Renton and the Error Jam vypukla na jeseň v roku 2011, a odvtedy neľútostne zbiera svoje obete v hudobných kluboch a festivaloch. Vírus sa vyvinul z mutácie piatich skúsených hudobníkov, preto je veľmi odolný. Jeho typické príznaky sú rock, grunge, psychedélia a electro.

Trio Kerecsen z Komárna hrajúce folk-rock-blues-metal funguje od roku 2004. O rok na to vydali demo album, ktorý odborná tlač hodnotila pozitívnou kritikou. Od roku 2014 hrá trio vo formácii, ktorá na tejto CD kompilácii predstavuje pieseň “Kedy pôjdem domov“, ktorá je prezlečená z moldavsko-csángó-maďarskej ľudovky do rockového šatu.

Partneri: Topfest, Spark, Rock&Pop, musicmap.cz, RockHard, MotorosHang, FajnRockMusic, Hammerworld.hu

Vydavateľ: Vision SD Pictures
Produkcia: Ján Špaňo, Slavomír Bachratý – Vision SD Pictures
Worldwide Digital Promotion/Distribution: CD BABY
Maďarský promotér: Nokta Lajos & Sandor Imre
Grafika: René Špaňo

CD kompiláciu je možné stiahnuť tu: www.cdbaby.com/cd/radiohitsx

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *