Koma vás posunie do novej Dimenzie

V roku 2003 sa v Krásne nad Kysucou zrodila kapela Koma s ambíciou posunúť kultúrno-spoločenské myslenie do novej Dimenzie! Skupina odohrala viac ako 100 koncertov, zložila vyše 50 skladieb s vlastným rukopisom a na týchto číslach sa rozhodne neplánujú zastaviť.

Ako to už býva, ani Komu neobišli personálne zmeny, no zhruba pred dvomi rokmi sa zostava stabilizovala nasledovne: Michaela Martykanová spev, perkusie, Eduard Koprna – basová gitara, Lukáš Beleš – gitara, programovanie. Ďalšími ľuďmi, ktorí so skupinou spolupracujú, sú Patrik Halfar – gitary a Marika Piatková klávesy, gitary.   

„Náplňou skupiny Koma je predovšetkým vytváranie intelektuálneho a spoločenského prostredia pre svojich fanúšikov a členov, umožňovanie ich sebarealizácie a podpora vzájomných kontaktov,“ hovorí zakladateľ kapely Eduard Koprna.  

Skupina sa pravidelne zúčastňuje rôznych celoslovenských hudobných súťaží a jej členovia sa podieľajú na organizovaní rôznych hudobných podujatí. „Snažíme sa o reprezentáciu rodného mesta či kraja, a v zahraničných médiách reprezentujeme Slovensko,“ hovorí Koprna.

Koma vás posunie do novej Dimenzie

V roku 2007 vydala Koma prvý demo album s rovnomenným názvom, na ktorý nadväzovala séria singlov. O štyri roky na to dostali pozvanie od Slovenského rozhlasu na natočenie skladby a následnú prezentáciu v rádiu, čo Koprna považuje za jeden z najväčších úspechov kapely.

Koma sa môže pochváliť aj futuristickým animovaným videoklipom k skladbe Horror Story, ktorý vznikol minulý rok a ktorý bol od fanúšikov a médií veľmi kladne prijatý. Tento rok začala partia hudobníkov akčne – v januári natočili singel s názvom Silent Storm, kde sa po prvý raz pokúsili o zloženie filmovej hudby.

Na február je v pláne dokončenie a vydanie druhého demo albumu s názvom Dimenzia, ktorý sa do uší fanúšikov dostane prostredníctvom webových profilov kapely a bude tiež v distribúcii ako CD nosič v rôznych predajných miestach. V priebehu tohto roka nás od Koma čaká ďalší hudobný materiál v podobe singlov a videoklipov.  

„V blízkej dobe bude hotová aj nová webová stránka a začnú sa práce na videoklipe k skladbe Gloomy Monday,“ prezrádza zakladateľ Koma a jedným dychom dodáva, že v plánoch kapely je aj odohratie koncertu v Írsku, pravdepodobne nasledujúci rok.

Muzikantom z kapely Koma držíme palce a odporúčame, aby ste si bližšie pozreli ich tvorbu, napr. aj na YouTube kanáliLajkujte na www.facebook.com/kapelaKOMA, followujte na www.twitter.com/KOMAkapela, počúvajte na www.bandzone.cz/koma a www.soundcloud.com/komaband. Kapela má svoj profil aj na stránkach hudobnej televízie MTV, klikajte teda aj tam www.mtv.com/artists/koma-band

Koma vás posunie do novej Dimenzie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *