Koma prichádza po ôsmich rokoch s novým albumom

V októbri 2015 prichádza na svet album Dimension kapely KOMA z Krásna nad Kysucou. Od ich albumového debutu prešlo dlhých osem rokov, vydali niekoľko singlov a EP.

 

Na súčasnom albume sa nachádza 14 skladieb (z toho dve bonusové), ktoré vznikali už od roku 2012. Okrem súčasnej zostavy, ktorú tvoria Michaela Martykanová – spev, perkusie, Eduard Koprna – basová gitara, programovanie, Lukáš Beleš – gitary, programovanie a Marika Piatková – klávesy, sa na albume objavuje aj niekoľko ďalších hostí. 

 

Štýl albumu sa nedá presne definovať. Nájdete na ňom rock, trochu elektra, popu, ale aj klavírne a akustické piesne či pokus o soundtrackovú hudbu. Od toho sa odvíja aj názov albumu, teda dimenzia, čo znamená aj rozsah, priestorový rozmer. Ani jazyk piesní nie je jednotný. Okrem slovenčiny môžete počuť aj angličtinu, pretože kapela rozširuje okruh svojich fanúšikov aj mimo nášho územia. Inšpiráciou k textom bol život kapely, ale aj dianie v našej spoločnosti.

 

K albumu vznikli už tri videoklipy, a to k skladbám Horor Story, Vráť sa I am alive. V blízkej dobe kapela plánuje vydať album Dimension aj s bonusovým DVD, na ktorom bude zmapovaná tvorba kapely od roku 2012 až doteraz, a chystá tiež nový singel Kamarát. Ten bude zverejnený v decembri. A aj keď nový album vyšiel len teraz, Koma už pracuje na ďalších piesňach pre ich tretí album.

 

Viac o kapele hľadajte na ich stránke.

Koma prichádza po ôsmich rokoch s novým albumom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *