Kissin Dynamite v Randali oslávili klasický rock

V utorok 16. apríla dostalo rockuchtivé publikum parádny darček. Po prvýkrát k nám zavítala mladá nemecká pätorka KISSIN DYNAMITE. V rámci turné Europe In Extasy prišli rozblázniť bratislavský Randal. Vyšlo im to na jednotku, v zmysle ich nosného hesla: „Bring Back Stadium Rock!“

 

Skôr, než sa návštevníci nahrnuli do klubu, hrozilo, že akcia vôbec nebude. Spevák Hannes Braun chytil kdesi cestou virózu v hrdle a len súčinnosťou promotéra a samotného speváka bol koncert odspievaný bez akejkoľvek známky choroby. A musím povedať: Našťastie.

 

Každý, kto má rád klasiku osemdesiatych rokov, skákanie v štýle Davea Leeho Rotha, lámanie ženských srdiečok a la Bon Jovi či defleppardovskú melodickosť, prišiel si na svoje. Nechcem naznačiť, že mladí „germáni“ sú ich kópiou. Neobjavujú nové, oslavujú a velebia to, čo dal svetu „80’s rock“. A určite to robia dobre, keďže boli ocenení ako najlepšia nemecká kapela v rámci Metal Hammer Award, robili support  pre Powerwolf a od svojho vzniku v roku 2007 odohrali viac než 600 koncertov.

 

Na predstavovanom albume Extasy nájdeme aj pár duetov odspievaných s mladou speváčkou Annou Brunner. A keďže v rámci setlistu zazneli aj tieto duety, samozrejme, že sa na pódiu objavila aj táto rockerka.

 

Hannes pred prídavkami prisľúbil, že určite prídu ešte raz. Skonštatovanie, že síce klub Randal nenavštívilo najväčšie publikum, ale určite najhlasnejšie, by sme mohli brať ako klišé. Aj to tak zvyčajne akceptujeme. Ale chlapci na pódiu sú buď oscaroví herci, alebo si koncert naozaj úprimne užívali spolu s publikom. Zábava, ako sa patrí.

 

Predskokani, Američania JOHN DIVA & THE ROCKETS OF LOVE, sú rovnakí milovníci klasického rocku. Im vyhradená hodinka dokonale zahriala účastníkov tejto párty. John predstavil svoj album Mama Said Rock Is Dead a šmahom ruky a výkonom svojej partie toto tvrdenie rázne poprel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *