Kissin‘ Dynamite v apríli privedú do extázy aj Bratislavu

Niektorí túto mladú krv poznajú, iní nie. Isté však je, že minimálne tí, ktorí si odskočili na niektorú zastávku turné Powerwolf, museli zaregistrovať aj KISSIN DYNAMITE. A ak sa vám zapáčili počas krátkeho setu v podobe vlčieho predjedla, potom sa pripravte, lebo 16. apríla zavítajú do bratislavského Randalu ako hlavný chod.

 

Kissin Dynamite sú pätica Johanes Braun (vokály), Ande Braun (elektrická gitara), Jim Müller (elektrická gitara), Steffen Haile (basová gitara) a Andi Schnitzer (bicie) pochádzajúca zo Švábska, čo je súčasť Nemecka. Hrajú zmes hard rocku a heavy metalu, prípadne občas kombinovanú s glam metalom, ktorého vplyv na ich tvorbu bolo možné vidieť v móde a cítiť v hudbe hlavne v počiatkoch kariéry. Za posledné roky sa im podarilo vytvoriť rovnováhu medzi modernými zvukmi a nostalgiou starej školy. Ich najzbožnejším prianím je priviesť naspäť k životu štadiónový rock, aký existoval kedysi.

 

Ako skupina sa sformovali ešte počas štúdií na strednej škole niekedy v roku 2002. Vtedy fungovali pod názvom Blue Kids, ktorý si neskôr v roku 2007 zmenili na podnet gitaristu Jima Müllera na Kissin‚ Dynamite. Müller sa pri návrhu inšpiroval Schnitzerovým zvonením mobilu a keďže ním bola skladba od AC/DC Kissin‚ Dynamite, zvyšok si už viete domyslieť. V rovnakom roku podpísali zmluvu s americkým vydavateľstvom Capitol Records a v roku 2008 vydali debutový album Steel Of Swabia. Po tomto počine začala ich hviezda stúpať a vystupovali na festivaloch. Postupne sa dostali napríklad k tomu, že pomerne často predkakovali kapele U.D.O., čo ich doviedlo aj k spolupráci – Udo Dirkschneider u nich vokálne hosťoval v skladbe Addicted To Metal.

O niekoľko rokov neskôr zase viac využili svoje glammetalové zázemie, keď predskakovali Steel Panther. V súčasnosti patria medzi najlepšie koncertné kapely, k čomu prispelo už viac ako 600 koncertov odohraných na území Európy a Ázie, vrátane vystúpení na najväčších európskych open air festivaloch, kde na ich zozname nechýbajú Wacken Open Air či Summer Breeze.

 

Kissin‚ Dynamite nepochybne patria medzi kapely oslavujúce to, čo je prvotnou iskrou, esenciou podstaty rockovej hudby a sú jedným z fenoménov mladšej nemeckej rockovej histórie. Už od vzniku sa veľmi rýchlo dostali do povedomia velikánov, hoci na našom území sú stále skôr menej známym pojmom, a to aj napriek tomu, že ich aktuálny album Ecstasy, ktorý prídu predstaviť i do našich končín, vyhral Metal Hammer Award v kategórii Najlepšia nemecká kapela.

 

Práve s aktuálnou nahrávkou robili na turné spoločnosť nemeckým vlkom Powerwolf (ktorí s nimi spolupracovali aj v rámci tvorby coverového albumu Communio Lupatum, kde sa KD ušla skladba Let There Be Night, ktorú počas spoločného turné v niekoľkým mestách Hannes odspieval s Powerwolf aj naživo) a od marca 2019 ich čaká šnúra, kde budú sami headlineri. A tak švábska oceľ, jedno obrovské prekvapenie nemeckého hudobnéhu priemyslu, bude šíriť extázu po celej Európe ešte viac.

 

Pokiaľ stále neveríte, že Kissin‚ Dynamite rozhodne stoja za pozornosť, potom sa o ich kvalitách príďte presvedčiť sami v apríli do Randalu. Spoločnosť im budú robiť JOHN DIVA AND THE ROCKETS OF LOVE.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *