Kiss sa nezadržateľne blížia do Prahy. Čo chystajú?

Je to neuveriteľné, ale vyzerá to naozaj tak, že legenda rockovej hudby, kapela KISS, došla na koniec svojej cesty. Sedemdesiatnik Gene Simmons tvrdí, že práve teraz je ten správny čas opustiť rockovú scénu. Dekády odohratých koncertov, nosenia ťažkého make-upu, desiatky kilogramov vážiacich kostýmov a topánok na vysokých platformách – to už nie je nič pre pánov v rokoch.

 

Kiss jednoducho chcú, aby si ich fanúšikovia pamätali v najlepšej forme a nechcú chradnúť priamo na pódiu. Na druhej strane dobre vedia, že je slušné rozlúčiť sa. „Je správny čas na posledné víťazné kolo,“ hovorí Simmons.

 

Štvorica muzikantov si získala od sedemdesiatych rokov množstvo verných fanúšikov po celom svete. Zásluhu na tom okrem muziky nesú aj ich nezabudnuteľné koncerty a typický, dnes už notoricky známy make-up či na tú dobu dosť bizarné kostýmy. Kapela sľubuje, že rozlúčkové turné nebude o nič menej ako neobyčajné. Svoju Kiss Army nemienia klamať.

 

„Je to určite to najväčšie a najmonštruóznejšie, čo sme kedy spravili,“ povedal Simmons. Kiss nám sľubujú, že sa s nami nebudú maznať. Každý z koncertov zahŕňa hrátky popierajúce gravitáciu a podľa slov Simmonsa budú tieto hudobné večery s disponovať väčším množstvom palebnej sily než väčšina krajín tretieho sveta.

 

Môžeme sa tešiť na skutočne veľkolepé predstavenie. V úvode koncertu členovia kapely zostupujú od krokiev. Samozrejme, nechýba pyrotechnika a ani Simmonsove obvyklé herecké výkony pri pľutí falošnej krvi či chrlení ohňa. Čo sa týka setlistu, ten obsahoval na všetkých amerických koncertoch všetky hity, ktoré chcete počuť. Spomenieme aspoň Shout It Out Loud, Heaven’s On Fire, Lick It Up, Psycho Circus, I Love It Loud, Love Gun, I Was Made For Lovin‘ You, Rock And Roll All Nite. Kapela, samozrejme, pridá aj ďalšie.

 

Všetky skladby zahrať počas jedného večera predsa len nemôžu, a preto sa do programu nedostali piesne ako Crazy, Crazy Nights či balada Forever. Ak vás zaujíma, či zaznejú aj nejaké preberáky, tak kapela nastupuje na pódium za tónov piesne Rock And Roll od Led Zeppelin a ich vlastnú Lick It Up kombinujú s Won’t Get Fooled Again od The Who.

 

End Of The Road Tour už dobilo Ameriku a čochvíľa dorazí aj k nám do Európy. Viedenský koncert je beznádejne vypredaný a dni do českého festivalu Prague Rocks 2019 sa tiež rýchlo krátia. Keď si na pódiu k šou kissákov pripočítate 19. júna ešte bluesrockovú legendu ZZ TOP a ich najväčšie hity, nemali by ste ďalej váhať.


Použité zdroje:
kissonline.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *