Kiss a ZZ Top na jednom pódiu v Prahe? Nech sa páči

Nie je to tak dávno, čo sme sa dozvedeli o zámere kapely KISS ukončiť svoju hudobnú cestu po štyridsaťpäťročnej epickej kariére obrovským svetovým turné s príznačným (a navyše patentovaným) názvom End Of The Road. Prvotné sklamanie mnohých Slovákov, že v prvej várke dátumov a miest chýba Slovensko i Česko zaplátali termíny určené pre Poľsko a Rakúsko. Ale teraz prišla správa, ktorá vtlačila mnohým fanúšikom do očí slzy šťastia. Skupina potvrdila, že sa v rámci rozlúčkového turné vráti aj do Českej republiky, aby v pražskej Eden Aréne predstavila monumentálnu šou pod šírim nebom.

 

Neuveriteľných štyridsaťštyri albumov. Viac než sto miliónov predaných dosiek po celom svete. Rekordy lámajúca návštevnosť ich koncertných šnúr a štyri roky strávené v Rock n‘ rollovej sieni slávy. To všetko a ešte omnoho viac spadá do úspešnej kariéry jednej z najznámejších a najvplyvnejších rockových skupín všetkých dôb. Kiss už nie je len kapela. Kiss je značka, ktorá dostáva rock n‘ roll bližšie k ľuďom. Motív make-upu štvorice hudobníkov, ktorý je už sám o sebe legendárny, sa objavuje na toľkých rôznych darčekových a zberateľských predmetoch, že iné kapely sa pravdepodobne ani zďaleka nechytajú. Kapela za roky svojho pôsobenia na scéne vybudovala jednu z najväčších fanúšikovských základní. Kiss vybudovali rockové impérium. Kiss nie sú obyčajná kapela, Kiss sú fenomén.

 

„Všetko, čo sme vybudovali a všetko, čo sme si za posledné štyri desaťročia podmanili, by sa nikdy nestalo bez miliónov ľudí po celom svete, ktorí počas tých rokov napĺňali kluby, arény a štadióny. Toto turné bude záverečná oslava pre tých, ktorí nás videli a posledná šanca pre tých, ktorí ešte nie. Kiss Army, rozlúčime sa na našom poslednom turné s našou najväčšou šou a potom pôjdeme tam, odkiaľ sme prišli. Odídeme rovnako, ako sme prišli,“ vyjadrila sa kapela na margo svojho nadchádzajúceho turné.

 

Ale Kiss nebudú jediní, koho vystúpenie si v pražskej Eden Aréne budete môcť 19. júna 2019 naplno užiť. Po prvom úspešnom ročníku Prague Rocks, kde sa na jednom pódiu predstavili Lords Of Black, Jonathan Davis, Hollywood Vampires a Ozzy Osbourne, sa v Prahe rozhodli urobiť aj druhý. Koncert kapely Kiss tak naberá hneď od začiatku monštruózne rozmery. Ako špeciálni hostia totiž okrúhlu päťdesiatku svojej existencie na scéne prídu osláviť traja svojrázni, ale veľmi sympatickí rockeri ZZ TOP.

 

Netreba asi pripomínať, že táto kapela má azda najstabilnejšiu zostavu v histórii rockovej hudby. Basák Billy Gibbons, spevák Dusty Hill a bubeník Frank Beard naozaj bok po boku už takmer päťdesiat rokov okúzľujú všetky generácie fanúšikov po celom svete. Doposiaľ vydali pätnásť štúdiových albumov, ktorých sa len v USA predalo viac ako tridsať miliónov. Tento raz príde texaské trio do Čiech potešiť svojich fanúšikov opäť hitmi ako Gimme All Your Lovin‘, La Grange, Sharp Dressed Man či Tush, ku ktorým sa rôzne generácie fanúšikov vracajú už desaťročia.

 

„Čaká nás fajn doba,“ poznamenal Billy Gibbons tešiaci sa na blížiace sa turné. „Hráme už takú dlhú dobu, že začíname byť dobrí. Príďte sa pozrieť. Bude to hlasné a živé.“

 

Pokiaľ chcete byť súčasťou akcie Prague Rocks 2019 spolu s Kiss a ZZ Top, tak by ste nemali dlho váhať. Vstupenky v českých predpredajných sieťach budú k dispozícii už 9. novembra od 9:00.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *