Kings Of Chaos – Legendy na jednom pódiu

Viete si spolu predstaviť Slasha, Duffa McKagana, Matta Soruma a Gilbyho Clarka z bývalých Guns N´ Roses, Mylesa Kennedyho z Alter Bridge, Joa Elliota z Def Leppard, Coreyho Taylora zo Slipknotu, Glenna Hughesa a Steveho Stevensa? Nie je to len sen, ale realita v podobe „superskupiny“ Kings Of Chaos.

Samozrejme, na jedno pódium by ich všetkých naraz bolo veľa, preto sa obsadenie s každým koncertom strieda. Svoje miesto si tam našli aj Ed Roland, Dave Kushner či Sebastian Bach. A podľa zostavy sa mení aj setlist každého koncertu. Ten sa skladá z najväčších hitov skupín, ktoré práve majú zastúpenie na pódiu, ale aj iných veľkých hitov, napr. od Queenu či Led Zeppelin. 

Kapelu dal dokopy Matt Sorum. „Poznáme sa medzi sebou už roky. Citujúc Ozzyho Osbourna sa Matt spýtal, či sa chceme dostať „na palubu tohto bláznivého vlaku“ (song Crazy Train). Pripojiť sa, zaspievať pár songov a zažiť kus zábavy – bez tlaku,“ povedal Joe Elliot. „Je to skvelý zážitok pracovať s týmito chalanmi, stále sa usmievajú. Každý bol v kapele 30 alebo 40 rokov, všetci máme skvelé vtipy a historky,“ dodáva. „Je to kuriozita. Rozmýšľate, ako to bude vyzerať, Matt Sorum, Duff McKagan a Gilby Clarke hrajúci song od Def Leppard… Bude to fungovať? A funguje!“

Kapela ešte pod menom Rock N´ Roll Allstars koncertovala v Južnej Amerike. Tento rok už pod novým názvom stihli koncerty v Sydney a Afrike a ďalšie sa chystajú v Mexiku. Nám ostáva len dúfať, že toto legendárne zoskupenie poctí svojou návštevou aj Európu. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *