King Crimson sa vracajú do Prahy

KING CRIMSON je pre niekoho možno iba kapelou, o ktorej vie, že je slávna, ale nevedno prečo. Táto legendárna formácia si však svoj status jednoznačne zaslúži; formovala nielen rockovú históriu, ale aj dejiny hudby ako takej. V roku 1968 dali hlavy dokopy gitarista Robert Fripp a bubeník Michael Giles a jedna z najpozoruhodnejších jázd kroniky rocku sa mohla začať.

 

Už o rok neskôr vydali debut In The Court Of Crimson King. Tento majstrovský kúsok je nielen hudobnými žurnalistami považovaný za prvý progrockový album. Piesne inšpirované všemožnými žánrami ako blues, jazz, ale aj európskou vážnou hudbou v kombinácii so slávnym obalom z rúk Barryho Godbera vytvárali neopakovateľný celok, ktorý ovplyvnil celé generácie hudobníkov a aj po takmer polstoročí od vydania neprestáva udivovať svojou komplexnosťou a novátorstvom.

King Crimson sa vracajú do Prahy
King Crimson sa vracajú do Prahy

Tento britský kult sa po dvoch rokoch vracia do stovežatej Prahy, kde odohrá dva exkluzívne koncerty v areáli Forum Karlín, a to 26. a 27. júna 2018. Aj keď z pôvodnej zostavy figuruje v King Crimson už len gitarista a de facto líder Robert Fripp, zvyšok zostavy sú mimoriadne persóny rocku: Mel Collins – saxofón, Tony Levin – basová gitara a Chapman Stick, Pat Mastelotto – bicie a perkusie, Gavin Harrison – bicie a perkusie (jedného bubeníka má predsa hocikto), Jakko Jakszyk – spev, Bill Rieflin – klávesy a podporné vokály, Jeremy Stacey – klávesy, bicie, podporné vokály.

 

Vstupenky v limitovanom množstve sú už v predaji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *