KHADAVER pripravujú druhý album, pozrite si prvé video z nahrávania

Prešovčania KHADAVER sa po dlhšom čase hlási o slovo – kapela doplnila zostavu a začína makať na novom albume. Pozrite si prvé video z nahrávania druhého štúdiového albumu „Exstinctio Mundi“.

Debutovú nahrávku „New World Disorder“ vydali KHADAVER ešte v roku 2012. Prednedávnom sa kapela zatvorila do štúdia a počas voľných víkendov bude nahrávať materiál pre nový album „Exstinctio Mundi“. 

Ten sa nahráva v popradskom štúdiu MF Studios pod taktovkou Martina Barlíka, bubeníka popradských ASTAROT, u ktorého nahrávali aj INFER, OBLITERATE, FISHARTCOLLECTION, DISCONSOLATE, FEEL A CURSE a THE SEARCH. „Skladby budú viac vyspelé, viac gitarové, viac temné. Elektronika bude dotvárať atmosféru, vo veľkej miere bude počuť aj symfonické pasáže,“ prezradil hlavný mozog skupiny Nihil Nix.

Ako sľubuje líder formácie, nový album by mal byť hotový do konca júla. „Nahrávku si vydávať na vlastné náklady už nemienime. Plánujeme zohnať seriózne vydavateľstvo, ktoré album dostane do obehu. Prezradím, že máme aj jednu ponuku, ale v tejto chvíli viac povedať nemôžem,“ dodáva Nihil Nix.

Kapelu neminulo ani personálne zemetrasenie a v súčasnosti sú v trojici: Nihil Nix – vokály, rytmická a lead gitara, sample a klávesy, Feral Inferis – rytmická a lead gitara, Luxin Tenebris – bicie. Skupina stále nemá basgitaristu, a tak na novom albume bude tento post zastávať hosť Kayso z prešovskej formácie SLIGHT LIE. 

KHADAVER pripravujú druhý album, pozrite si prvé video z nahrávania

KHADAVER sa rozhodli, že vtiahnu do nahrávacieho procesu aj fanúšikov, a to prostredníctvom videí. Ako prvé sa v štúdiu nahrávali bicie. „Na týchto pesničkách sme pracovali približne rok a pol a cítim výrazný posun vpred,“ hovorí bubeník Luxin Tenebris, ktorý je členom skupiny od roku 2012. „Martin Barlík je bubeník, dosť mi pomohol a veľmi dobre sa mi s ním spolupracovalo,“ dodal. Nuž, ale ako sa hovorí, lepšie raz vidieť, ako stokrát čítať.

Postupne sa môžete tešiť na ďalšie videá z kuchyne KHADAVER.

Viac info o kapele nájdete na www.khadaver.com, www.facebook.com/khadaver, alebo www.youtube.com/khadavercybermetal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *