Keith Richards v dokumente na BBC

Jedna z ikon a z členov ROLLING STONES Keith Richards sa dočká vlastného dokumentu. Tento mesiac ho odvysiela televízia BBC2. Nebude však celkom o kapele, ako by ste čakali.

 

Dokument vyjde pod režisérskym dohľadom Juliena Templa. Nájsť ho môžete pod názvom Keith Richards: Origins Of The Species (Keith Richards: Pôvodný druh). Hlavnou témou filmu však nebudú Keithove časy v Rolling Stones, ale práve naopak, tie dávno pred vznikom kultovej kapely. Zároveň bude tvoriť nosný stĺp série My Generation (Moja generácia) zaoberajúcou sa časť po časti históriou populárnej hudby. Takže pôjde o hotovú lahôdku pre tých z vás, ktorí ste zaťažení na to, aby ste vedeli o top skupinách všetko.

 

Tu je jeden z príkladov Keithovych výpovedí v dokumente: ,,Koncom päťdesiatych rokov a začiatkom šesťdesiatych som cítil, že príde zmena. Harold Macmillan to v podstate vyjadril názvom ,,vietor zmeny“ a tak podobne, ale nemal to na mysli rovnakým spôsobom. Cítil som, že to, čo sa dialo a pocit vo vzduchu bol pre moju generáciu toto – Je čas posunúť hranice. Svet je náš a vy môžete na ňom povstať alebo spadnúť.“

 

Temple sám je fanúšikom zostavy, takže nie je pochýb, že sa naozaj o Richardsovi dozvieme poriadne veľa. Vo filme nájdete aj jeho výpovede, ako napríklad: ,,Keď som ako chlapec počúval začiatky Stonov, všetko sa pre mňa zmenilo. Cítil som príchod nového spôsobu života, že môžem byť inou osobou – niečo, čoho som chcel byť súčasťou. A bez pochýb som si myslel, že Keith Richards bol pôvodným druhom. Tento film prebáda, ako to išlo s ním, ale aj celkovo s Anglickom v šesťdesiatych rokoch.“

 

Okrem dokumentu si ešte podľa BBC v septembri tohto roka Richards vyberie dve noci, počas ktorých si bude voliť filmy a koncerty a odôvodňovať svoje výbery. Program ponesie názov Keith RichardsLost Weekend (Stratený víkend Keitha Richardsa).


Použité zdroje:
teamrock.com
Foto: mojo4music.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *