Kedy sa dočkáme nového albumu od Metallicy?

Fanúšikovia skupiny METALLICA si už zvykli, že čakanie na ich nové albumy nie je práve najkratšie. Žiaľ, už to nie je ako v 80. rokoch, kedy od ich debutového albumu Kill ‚Em All vychádzali ďalšie ako na bežiacom páse. Počiatkom 90. rokov a hlavne nového milénia to začalo akosi upadať. V roku 2003 vydali album St. Anger, po päťročnej pauze prišiel Death Magnetic (2008) a po neuveriteľných ôsmich rokoch to bol nakoniec Hardwired… To Self-Destruct (2016). Ako dlho bude trvať čakanie na nový materiál?

 

V tomto má basgitarista Robert Trujillo jasno. Ten predpokladá, že 11. album výjde v kratšom intervale, než tie predchádzajúce. „Máme takú zónu, ktorú nazývame Tuning Room. Je to priestor, kde sa zahrievame pred svojimi predstaveniami,“ povedal pre The Music. „Vždy tam prichádzame s nápadmi a aj keď je to len pársekundový podnet, všetko sa vždy zaznamená.“

 

Ďalej dodal, že Death Magnetic bol hlavne spoločným dielom, zatiaľ čo Hardwired… To Self-Destruct bol koncentrovaný najmä na myšlienky hlavného frontmana Jamesa Hetfielda. „Teším sa na tento nadchádzajúci album, pretože verím, že bude vyvrcholením predošlých dvoch nahrávok. Taktiež jeho idea sa nám vnukla oveľa skôr. Takže budeme na neho môcť skočiť oveľa rýchlejšie a konečne začať pracovať.“

 

Hardwired… To Self-Destruct je podľa slov bubeníka Larsa Ulricha najúspešnejší album za posledných 25 rokov – hlavne pokiaľ ide o príjem a je tiež azda ich najznámejší od vydania Black Albumu (1991). „Sme na scéne už viac než 30 rokov a vydali sme album, ktorý je na podobnej úrovni a ľudom sa páčil – je to jednoducho neskutočné,“ povedal Lars pre Mercury News koncom roku 2018.

 

Metallica je však od vydania albumu Hardwired… To Self-Destruct zaneprázdnená. Od roku 2016 je stále na WorldWired tour, ktorého trvanie odhadujú členovia až do roku 2020 a v rámci neho sa 18. augusta opäť zastavia aj v Prahe. A ako Trujillo naznačil, nový materiál by mohol uzrieť svetlo sveta práve koncom roka 2020 alebo začiatkom roku 2021.


Použité zdroje:
ultimateclassicrock.com, loudwire.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *