Kedy a ako sa zasnúbili metal s hororom?

Metal vždy išiel aj ide ruka v ruke s desom a hrôzou. Preto sa vždy tvrdá hudba spájala s horormi. Ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, aký bol dôvod na toto ,,manželstvo“?

 

Či už ste odpovedali kladne alebo záporne, je to jedno, lebo sa nad týmto spojením zamyslel i producent Mike Schiff a začal dávať dohromady dokument práve na túto tému. Dielo ponesie názor The History Of Metal And Horror (História metalu a hororu). Film bude obsahovať rozhovory s hudobníkmi ako napríklad Alice Cooper, Kirk Hammett, Corey Taylor, Jonathan Davis či Dave Mustaine. Schiff povedal pre TeamRock: ,,Dlhé roky som strávil chodením na metalové koncerty a zhromaždenia fanúšikov hororov. Jednou takou akciou, na ktorej som pracoval bol aj Fear FestEvil Kirka Hammetta.

 

Minulý rok sa konal druhý ročník Fear FestEvilu, kde Hammett na spoluprácu dokázal dostať dokonca aj Coreyho a Slasha. Okrem nich tam mal ešte niekoľko ďalších interpretov, keďže celá akcia bola okrem hororu i o hudbe. V podstate ide o udalosť, kde počas jedného víkendu návštevníci zažijú desivú atmosféru s výbornou hudbou. Minulý rok Kirk na nej predstavil svoju osobnú zbierku hororových spomienok. Samozrejme, nechýbala živá hudba.

 

Mike Shiff o budúcom metalovo-hororovom dokumente ešte povedal: ,,Viac som sa zamýšľal nad tým, ako sa tieto dva žánre pekne vždy spájajú. No a ako som zistil, nikto nikdy neurobil dokument o tom, prečo tomu tak je. Chcel som si prejsť históriu oboch týchto žánrov a dovoliť osobnostiam hororu a hudobníkom, aby predostreli svoj pohľad na vec a iné ostatné zábavné veci.“ 

 

Schiff si zároveň chválil stretnutia s veľkými menami z oboch sfér: ,,Davea Mustainea som filmoval u neho doma a správal sa k nám veľmi vľúdne. Alice Cooper bol neuveriteľne štedrý so svojím časom a bavil sa s nami ako s kamarátmi. Corey Taylor mi dal nejaké tipy na spievanie a ukázal mi jeho techniky na zahriatie. George Fisher z Cannibal Corpse nám dal nielen hodinu trvajúci rozhovor, ale ešte ďalšiu hodinu navyše sa s nami bavil o komiksoch, wrestlingu a iných ďalších veciach.“

 

Aby ale dokument vôbec vznikol, treba naň peniaze. Žiaľ, prvý pokus o verejnú zbierku minulý rok zlyhal a nesplnil určený cieľ. Napriek tomu Schiff povedal, že peniaze aspoň pomohli získať viac rozhovorov. Momentálne beží druhá časť zbierky na to, aby konečne myšlienka bola dotiahnutá do konca. Pokiaľ by ste sami chceli priložiť ruku k dielu, prispieť môžete tu. A kým bude celý film, pozrite si aspoň ukážku z neho.

https://youtube.com/watch?v=tAj_xtqIRfg


Použité zdroje:
teamrock.com
Foto: teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *