Keď sa z chyby vykľuje dobrá vec – Prague Sounds Good

Na záver leta 23. a 24. augusta sa u bratov Čechov chystá menší punkový festival pod názvom Prague Sounds Good priamo v ich hlavnom meste v komplexe Forum Karlín. Z pôvodného koncertu, na ktorom mali vystúpiť tri kapely SUM 41, NOFX a MILLENCOLIN, je zrazu kvôli omylu usporiadateľa dvojdňová akcia so šiestimi kapelami. 

 

SUM 41, kanadskí punkáči, ktorí sa na pódiá postavili pre dvadsiatimi rokmi, sa žánrovo pohybujú na pomedzí punku, hardcore a laškovali, ale naozaj len trošičku, s metalom. Za pomerne dlhú dobu vydali len 5 albumov, posledný v roku 2011 Screaming Bloody Murder. Ale ako sa hovorí – kvalita na úkor kvantity.

 

NOFX, druhá kapela, pochádza spoza veľkej mláky zo slnečnej Kalifornie. Za dlhé obdobie prešli mnohými zmenami, tak aj v ich tvorbe badať širšiu žánrovú pestrosť od skate a ska punku až po hardcore punk. Tento rok oslávi Kristove roky, teda je neskutočných 33 rokov na scéne. Táto kapela sa činila až veľmi a vydali 12 štúdioviek, poslednú v roku 2012 Self Entitled.

 

Millencolin, konečne aj európska kapela, a to z neďalekého Rakúska. Tiež ide o veteránov, vznikli v roku 1992, ale prídu nám ukázať, že nepatria do starého železa. Navyše, pokiaľ mám správne informácie, kapela hrá v pôvodnom zložení, čo je za tak dlhú dobu úplne nepredstaviteľné. Na konte majú 8 albumov a posledný vydali čerstvo len v minulom roku s názvom True Brew.

 

Potvrdené sú zatiaľ len mená troch pôvodných kapiel, o nových informáciách a kapelách v line-up vás budeme informovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *