Keď rocker spieva depeš

Načasovanie nemohlo byť lepšie. Na FB stránke rocker.sk každý pondelok uverejňujeme známe skladby rokov minulých, ktoré niekto prekopal a vydal v rockovej, metalovej, prípadne punkovej verzii. Dnes tam nájdete veľkú vec, ktorú si naživo môžete pozrieť a vypočuť aj na festivale NovaRock 2014. Viac neprezradím. 

No a cover verzii známeho hitu sa budeme venovať aj v tomto článku. Bývalý frontman Van Halen, Sammy Hagar, známy tiež pod prezývkou The Red Rocker, sa pohral so skladbou, ktorú vydali v roku 1990 páni z Depeche Mode na albume Violator.

Hovorím o skladbe, ktorá rozvírila vody hudobného priemyslu a vďaka spôsobu jej uvedenia si Depešáci vyslúžili aj kontroverzné reakcie médií. Pred začiatkom predaja bola v novinách uverejnená reklama, v ktorej stálo „Your own personal Jesus“. Neskôr k sloganu pribudlo telefónne číslo. Ak ste naň zavolali, ozvala sa zo sluchátka skladba Personal Jesus.

Skladbe Personal Jesus sa venovali aj muzikanti okolo Sammyho. Gitarista Neal Schon (Journey), basák Michael Anthony (Chickenfoot, ex-Van Halen) a bubeník Chad Smith (Chickenfoot, Red Hot Chili Peppers) sa so Sammy Hagarom zatvorili do štúdia a výsledok ich snaženia si môžete vypočuť nižšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *