Kde majú Foo Fighters najviac fanúšikov? V Cesene!

Chcete koncert obľúbenej kapely aj vo vašom rodnom meste? Inšpirujte sa talianskou Cesenou a určite sa vám podarí nalákať napríklad Slipknot alebo AC/DC povedzme aj do Ličartoviec. Jediné, čo na to potrebujete, je asi tisícka hudobníkov, ktorí sa naučia hrať ich pesničku a niekoho, kto to potom zavesí na Youtube. V júli tohto roku sa talianskym muzikantom podaril naozaj nevídaný kúsok. Nahrali cover vezriu piesne Learn to Fly od FOO FIGHTERS a v závere videa pozvali hrať kapelu do ich rodného mesta Ceseny, ktorá sa počtom obyvateľov rovná Prešovu.  

Priznám sa, prvýkrát som mal z tohto videa zimomriavky asi dva dni. Neskutočný nápad, ktorý vyšiel na 100 %, pretože Foo Fighters sa o tri mesiace skutočne v Cesene ukázali a odpálili ten naviac zaslúžený koncert pre fanúšikov v histórií s čím iným ako s piesňou Learn To Fly

Spevák kapely Dave Grohl zareagoval ihneď po vypustení videa od Rockin’1000 ďakovnou rečou v taliančine. Neskôr na fanpage pridali Foo Fighters tento ďakovný status, kde oznámili aj tú informáciu, na ktorú celá Cesena netrpezlivo čakala – dátum koncertu. 

Kde majú Foo Fighters najviac fanúšikov? V Cesene!

3. novembra v Carisport aréne tak Dave Grohl začal koncert niekoľkominútovou ďakovačkou hlavne Fabiovi  Zaffagninimu, ktorý bol mozgom celého pojektu a práve jemu Dave venoval pesničku My Hero. Potom Fabia fanúšikovia na rukách preniesli až na pódium, kde mu Dave ponúkol svoj trón, na ktorý je momentálne odkázaný kvôli zlomenej nohe. Kapela zahrala 30 pesničiek, samozrejme svoje najväčšie hity ako the Pretender, Walk, Best of you, ale aj cover verzie od Queenov a Rolling Stones či dokonca aj God Save The Queen od Sexpistols. Po koncerte ešte prišla špeciálna párty ešte jedným bonusom – niekoľkí šťastlivci si mohli zahrať so svojimi idolmi.

 

Setlist:
Learn to Fly
All My Life
Times Like These
Breakout
Something From Nothing
The Pretender
Big Me
Congregation
Walk
Tom Sawyer -> Another One Bites The Dust -> God Save The Queen -> MTV Theme Song -> Radio GaGa -> Miss You
Cold Day in the Sun
My Hero
Under Pressure (Queen cover) (with “Mohawk guy” from the Rockin’1000 video on drums)
Miss You (The Rolling Stones cover)
Best of You
I’ll Stick Around
These Days
This Is a Call
In the Flesh? (Pink Floyd cover)
Skin and Bones
Monkey Wrench
Everlong

Aké si môžeme z celého projektu a jeho výsledku vziať ponaučenie? Všetko sa dá, len treba chcieť, mať víziu a 1000 hudobníkov. Potom dokážete čokoľvek. Foo Fighters ukázali, že sú právom jedna z najobľúbenejších rockových kapiel a dokázali si nájsť čas aj na menší koncert. Obvykle totižto vypredávajú štadióny. 11. novembra vystúpia blízko Slovenska vo viedenskej Stadthalle. Samozrejme, je vypredané.

 

Ak vás zaujal môj nápad o pritiahnutí slávnej kapely do našich končín, môžete začať smelo organizovať. Máte moju plnú podporu. Možno sa z vás stane slovenský Fabio Zaffagnini. Je tu však jeden malý problém. Naša krajina je známa predovšetkým množstvom amatérskych politológov, futbalových a hokejových trénerov a odborníkov na zdravý životný štýl. Neviem však či by sa vám podarilo nájsť 1000 hudobníkov (Adam Ďurica sa neráta). Každopádne vám držím palce a o vašom projekte môžete informovať aj nás.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *