Každý deň bude patriť Muse

MUSE odštartovali svoj diabolský plán, ktorého čriepky budeme môcť vidieť každý deň po dobu celého mesiaca. Za pomoci umelej inteligencie budú denne vydávať rôzne videá na ich nový singel Dig Down. Tie budú zaujímavým dodatkom k nedávno uverejnenému oficiálnemu klipu k danej skladbe.

 

Muse poskytnú hudbu a technológie z poľa umelej inteligencie kombinovanej so strojovým učením a budú denne vytvárať nové lyrics video na Dig Down. Každé jedno z nich bude tvorené záznamami vybranými z televízneho vysielania a poskladanými tak, aby postavy vo videu hovorili text skladby. Ide teda o zaujímavé spojenie hudby, teda umenia, s vedou.

 

Tvorcami videí sú Branger Britz. Je to skupinka vedcov z Miami zaoberajúca sa ako technológiami, tak aj umením. Sami seba popisujú ako ,,plne servisované digitálne pokusy robené stratégmi, programátormi, umelcami a vzdelávateľmi so sklonom k formovaniu súčasnej kultúry“.

 

Spoločnosť sa vyjadrila k celému projektu: ,,Umelá inteligencia sa často používa veľmi nenápadným spôsobom. Takže bolo vzrušujúce spolupracovať na projekte s kapelou, ktorá ju ťahá do popredia. Myslíme si, že je dôležité mať verejnú rozpravu o sľubnosti a nebezpečnosti týchto rozvíjajúcich sa a neuveriteľne vplyvných technológiách a je skvelé pracovať s Muse, aby sme tieto rozpravy podnietili.“

 

Prvé video sa na internete objavilo 6. júla a ako každý ďalší nový klip je dostupné na ai.muse.mu.


Použité zdroje:
Foto: muse.mu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *