Katapult sa chystá odpáliť veľké oslavy

Hardrocková legenda KATAPULT je na scéne už viac než štyridsať rokov. No tento raz má toto známe zoskupenie úplne iný dôvod na oslavu. Vedúca osobnosť, gitarista a zakladajúci člen Oldřich Říha totiž na budúci rok oslavuje okrúhlu sedemdesiatku. A toto už skutočne je dôvod na oslavu. Veď Olda je stále v skvelej muzikantskej forme. Nie je sa teda čo čudovať, že kapela už teraz ohlásila hudobné oslavy narodenín svojho frontmana. Tieto oslavy budú navyše spojené so štyridsiatym výročím vydania ich debutového albumu Katapult (1978), ktorý určite ovplyvnil generácie a priviedol k českému rocku množstvo fanúšikov z celého vtedajšieho Československa.

 

V histórii kapely existuje mnoho temnejších stránok počnúc politickými odbornými kritikami za minulého režimu až po tragickú sériu úmrtí členov kapely, keď nás s krátkym odstupom času opustili bubeníci Tolja Kohout, Karel „Káša“ Jahn a napokon aj basgitarista Jiří „Dědek“ Šindelář. No i napriek rôznym úskaliam na tejto ceste bol Olda neoblomný a za podpory svojich fanúšikov a kvôli láske k rock n‘ rollu dal dokopy novú zostavu a opäť vyšiel na české a slovenské pódiá po boku Andyho Budku a Ondřeje Timpla.

 

Toto je tiež jeden z dôvodov, prečo kapela naplánovala výročný koncert pre tri generácie rockerov, ktoré už v podstate vychovala. O výnimočnosti a nevšednosti tejto strhujúcej pripravovanej šou sa môžete prísť na vlastné oči a uši presvedčiť 15. novembra 2018 do pražského Fóra Karlín. Vstupenky si môžete kupovať už od 20. novembra.

 

Vďaka týmto významným oslavám v živote kapely i jej frontamana vydá v máji 2018 Supraphon kapele kompiláciu Zlaté hity na troch CD nosičoch. Následne, v októbri toho istého roku, príde na pulty LP a CD reedícia spomínanej dosky Katapult v luxusnom balení. Špeciálna darčeková kolekcia bude navyše obsahovať dobový reklamný plagát, fotobooklet a iné prekvapenia z histórie kapely Katapult. Fanúšikovia kapely, zberatelia, koncertní fajnšmekri a milovníci česko-slovenskej rockovej muziky by teda mali spozornieť a tieto vzrušujúce novinky rýchlo značiť do kalendára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *