Kapela The Butchers sa nezastavuje, chalani vydávajú ďalšie EP a nový videoklip

Ubehlo len pár mesiacov od vydania EP s názvom Wounds a chalani z THE BUTCHERS už prichádzajú s novým materiálom. Nové EP nesie názov Hope a kapela sa v nej vracia k hard a heavy rockovým koreňom. Nový materiál, ktoré vychádza vo forme dvoj CD, bude obsahovať obe EP vydané v roku 2020.

„Zakúpením EP Wounds automaticky získate aj EP Hope, keďže obe CD sa nachádzajú v jednom obale. Rozhodli sme sa pre takúto formu vydania, keďže tie dva albumy sa perfektne dopĺňajú. EP Hope je oproti predošlému albumu troška jemnejšie. Obsahuje až tri pomalšie skladby, jednu akustickú, a tri hard rockové skladby s drsnejšími gitarovými riffmi. CD sa oplatí kúpiť z viacerých dôvodov. Jeden je ten, že v súčasnosti je toto najlepšia forma, ako môžu ľudia podporiť činnosť kapely, keďže koncerty teraz vôbec nemáme. Druhý dôvod je ten, že EP Hope bude zverejnené na online streamovacích službách iba v decembri,“ dodáva frontman kapely András Hushegyi.

Kapela zároveň zverejnila aj nový videoklip k skladbe Open your eyes, ktorá je úvodnou pesničkou nového albumu. Videoklip bol natočený v takzvanej Bábkovej sále Mestského kultúrneho strediska v Šamoríne. „Sme veľmi radi, že sme mohli natočiť tento videoklip práve v tejto sále, tu sa totiž všetko začalo. Spolu s bratom sme tu hrávali aj pred vznikom The Butchers v rôznych iných hudobných projektoch. Už viac než 12 rokov skúšame v priestoroch MSKS a sme veľmi radi, že Mestské kultúrne stredisko v Šamoríne takýmto spôsobom podporuje živú hudbu v meste,“ vysvetľuje János Hushegyi výnimočnosť tohto priestoru.

Kapela The Butchers sa nezastavuje, chalani vydávajú ďalšie EP a nový videoklip
Kapela The Butchers sa nezastavuje, chalani vydávajú ďalšie EP a nový videoklip

Videoklip vznikol v spolupráci s mladým kameramanom Jakubom Horňákom. Strihaniu videa sa už klasicky ujal András Hushegyi, ktorý dodáva: „Celý proces realizácie videoklipu bol veľmi prirodzený. S Jakubom sa pracovalo veľmi dobre, všetky zábery sme stihli natočiť behom štyroch hodín. Aj my sami sme boli prekvapení z toho, ako rýchlo sme to vedeli dokončiť. Keďže sme mali natočených kopu dobrých záberov, vedel som urobiť strih videa za necelý jeden týždeň. Určite ešte budeme pokračovať v spolupráci. Máme ešte v pláne behom tohto a budúceho roka vydať ďalšie videoklipy. Nudiť sa určite nebudeme.“

Nové CD si môžete zakúpiť cez webstránku thebutchers.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *