Kapela Into The Zoid po troch rokoch debutuje

Kapelu INTO THE ZOID založila štvorica muzikantov z Veľkého Krtíša. Po troch rokoch svojej existencie vyšiel skupine debutový album Soundclown. So svojou prvotinou tvorenou ôsmimi energeticky výdatne nabitými skladbami s nekomplikovanými gitarovými riffmi, v ktorých sa poslucháč „neutopí“ a skvelými vokálmi sú jej „otcovia“ veľmi spokojní.

 

„Snažili sme sa zo všetkých síl spraviť niečo super a podarilo sa. Album má medzi našimi fanúšikmi veľmi pozitívny ohlas,“ teší sa gitarista kapely Roman Messerschmidt. Into The Zoid okrem neho tvoria skúsení muzikanti pôsobiaci aj v iných kapelách – spevák Jaroslav Šajgalík (Midnight Scream), basák Martin Kliment (ex-Law To Decide) a bubeník Dano Strenátka (ex-Humana, ex-SHED, ex-SO-DA).

Muzikantom inšpirovaným veľkými menami ako Deep Purple, Alice In Chains, Extreme alebo Slash pomáhal v štúdiu s nahrávaním Renáto Sanda, bubeník ich spriatelenej kapely Midnight Scream. „Renato nám v štúdiu nazvučoval bicie a všetko obsluhoval, kým ich náš bubeník nahrával. Ďalším človekom, ktorý nám veľmi pomohol, bol Ďury Basák Vysoký z Banskej Bystrice, ktorý nám po nahratí albumu všetko mastroval vo svojom štúdiu DVB Production. Ďury pesničky aj produkoval a dal nám pár cenných rád,“ vraví Roman.

 

Po albume bude nasledovať aj klip. „Klip je už v štádiu príprav, premiéru bude mať v lete. Natočíme ho s našim kamarátom, šikovným režisérom a kameramanom Jozefom Filkusom,“ hovorí Roman. Keďže minulý rok boli chalani z Into The Zoid vyťažení prácou na albume, koncertov bolo menej. Pár ich odohrali pre „skejťákov“ na celoslovenskom skejtovom pohári vo Zvolene a Žiline. Roman prezrádza aj plány na rok 2018. „Tento rok už bude na koncerty určite bohatší, ale, samozrejme, popri nich už teraz pripravujeme materiál na nový album. Hotové máme prvé tri skladby, bude sa na čo tešiť.“

Album Soundclown sa dá stiahnuť z iTunes, Spotify, Google Play Music, Deezer, Bandzone a celý je tiež nahodený na YouTube. Samozrejme, dá sa objednať aj jeho fyzická kópia.


Použité zdroje:
Natália Novotná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *