Kapela Avatar chce sfilmovať príbeh k albumu Avatar Country

Aj keď sú AVATAR v tieni prelomového filmu od Jamesa Camerona, nik nemôže pochybovať o ich pozvoľnom rozkvete a prínose do metalovej hudby. Sformovali sa v roku 2001 vo švédskom meste Göthenburg. Na začiatku sa ich tvorba pohybovala hlavne okolo melodic death metalu, ktorý rok čo rok experimentálne posúvali na inú (avantgardnú) úroveň.

 

Fanúšikov si získali hlavne pre svoju cirkusovo ladenú tematiku, jedinečné živé vystúpenia a originálne kostýmy. Kapela má na konte už sedem albumov – z toho dva koncepčné Feathers & Flesh a najnovší Avatar Country, ktorý vydali počiatkom tohto roka. Tento album sa vzťahuje na príbeh kráľa krajiny Avatar, ktorý má podobizeň akéhosi gitarového pohanského boha. Celý koncept si po textovej a hudobnej stránke zachoval sympatickú teatrálnosť a taktiež metalovú, prípadne rockovú alternatívnosť.

 

Najnovšie správy z tohto magického sveta metalu ohlasujú zakladatelia na svojej facebookovej stránke, kde prostredníctvom platformy Kickstarter hľadajú finančnú podporu k filmovému projektu, ktorý stavia práve na tomto poslednom albume. Švédi chcú čo najviac zaujať publikum a prerozprávať tak celý príbeh ich jedinečného sveta. Tu žiadajú o pomoc svojich stúpencov, aby sa ich vízia mohla stať skutočnosťou. Fanúšikovia mali doposiaľ šancu zazrieť isté nápady, ktoré sa vyskytovali v klipoch Statue Of The King, The King Wants YouThe King Welcomes You To Avatar Country.

 

Ako Avatar na stránke a v propagačných videách uvádza: „Získané peniaze budú investované do vybavenia, hercov, miesta, rekvizít, 3D modelov a čohokoľvek iného, čo si dokážete predstaviť vo filmovom projekte. Peniaze nebudú putovať žiadnemu členovi kapely ani kráľovi. Všetky peniaze budú priamo investované do nášho umenia. Preto potrebujeme pomoc našich fanúšikov. Kráľ vás miluje, kráľ vás potrebuje, aby ste sa stali súčasťou tohto neuveriteľného projektu, akým je Avatar Country. V mene kráľa, vytvorte s nami pravé metalové kúzlo.“

 

Rozpočet, ktorý dúfali, že dosiahnu a postačí im na základné spracovanie, sa pohyboval okolo sumy 75 000$. Ich vízia sa stáva pomaly skutočnosťou a našlo sa viac než tisíc podporovateľov, ktorí zatiaľ spolufinancovali projekt vo výške 156 180$. Fanúšikovia majú stále čas prispievať do 18. novembra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *