Kabát prinesie do Piešťan oceľové monštrum

Program tohtoročného 3-dňového Topfestu dopĺňa akýmsi zahrievacím koncertom už 31. mája skupina Kabát. Pod hlavičkou festivalu sa uskutoční jediný koncert tejto populárnej skupiny na Slovensku a podľa prvých správ sa majú fanúšikovia na čo tešiť!

Najobľúbenejšia česká skupina takmer mesiac pred začiatkom 12. ročníka Topfestu vystúpi v rámci svojho veľkého Open Air Turné 2015 na letisku v Piešťanoch, kam privezie a postaví doslova oceľové monštrum. Už v týchto dňoch prebieha jeho skúšobná stavba v Prahe, aby mohli prebehnúť prvé skúšky ešte pred začatím turné, na ktorom sa skupina Kabát nabehá poriadne najviac – scéna bude mať totiž obdivuhodnú šírku 74 metrov, hĺbku 22 a výšku 14 metrov. Základná nosná konštrukcia s váhou 90 ton je kvôli logistike zdvojená, takže celkovo bude na turné 180 ton lešenia!

Pódium má špeciálnu priesvitnú strechu, samotná plocha javiska má cca 750 m2. Svetelný dizajn obsahuje zhruba 300 kusov inteligentných svetiel, ktoré minimálne menia farby a ďalších takmer 220 kusov tzv. konvenčných svetiel. Na scéne bude umiestnených 400 m2 LED stien a 4 Full HD kamery s nadštandardnou optikou.

Už tradične si skupina zakladá okrem skvelej show aj na dokonalom zvuku a aj tentoraz povezie so sebou overený zvukový systém K1 a K2 od jednej z najlepších firiem na svete L’Acoustics. K tomu všetkému 70-členný tím a dve partie lešenárov – to všetko na 28-ich kamiónoch!

Program bude mapovať 25 rokov existencie skupiny, zároveň odznejú skladby z nového albumu, ktorého prípravy finišujú.

Ostatný album Banditi di Praga vydali českí rockeri v roku 2010. Celkovo ich majú na konte desať, pričom z nahrávok predali dovedna vyše milión kusov. Kabát triumfoval aj v poslednom ročníku ankety Český Slávik, kde sa stal opäť najlepšou skupinou, už deviaty raz v histórii.

A to najlepšie na koniec: „Všetkým majiteľom permanentiek na Topfest 2015 platí lístok aj na slovenský koncert Kabátu. Čo znamená, že koncert Kabátu má vlastne každý návštevník Topfestu zadarmo! Kúpiť sa však dajú aj samostatné vstupenky na koncert Kabátu,“ informoval Dušan Drobný z agentúry Topfest.

Samostatné jednodňové vstupenky na koncert, ale aj na jednotlivé dni festivalu, sa predávajú aktuálne za 30 eur, na mieste bude stáť lístok 35 eur. Permanentky na celý Topfest 2015 (26. – 28. jún, letisko Piešťany) vrátane koncertu skupiny KABÁT stoja 45 eur, namieste to bude o 5 eur viac. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *