Juraj Kupec pokrstil album a vydáva singel

Známy slovenský spevák, gitarista, skladateľ a hudobný producent JURAJ KUPEC po takmer dvojročnej intenzívnej práci v štúdiu Kupec Records vydal svoj debutový sólový album Som to ja. Do rádií zároveň posiela nový singel Všetko je ako má byť. Na albume, ktorý vznikal v spolupráci s hudobným producentom Jozefom Šebom, sa Juraj prezentuje prvýkrát výrazne aj ako spevák. Do života album uviedol na koncerte v Rock Café Bratislava 20. mája 2016. Krstným otcom sa stal známy slovenský textár a básnik Kamil Peteraj. Na pódiu album pokrstil dobrým slovom.

 

“Juraja som spoznal už v 80. rokoch cez kapelu Konvoj, vtedy ma prekvapil prvýkrát. Potom to bolo s kapelou Atak a tretím prekvapením je pre mňa tento album. Juraj je srdciar. Jeho hudbe verím. Je to hudba, ktorá má srdce, šťavu a je pre Juraja a všetkých zúčastnených určitou satisfakciou. Mám Juraja a jeho hudbu veľmi rád. Želám albumu, aby sa páčil kždému minimálne tak, ako sa páči mne. Je úžasný, uveriteľný a dotkne sa priamo vášho srdca,”  povedal o albume a Jurajovi Kupcovi krstný otec albumu Kamil Peteraj.

Album predstavuje 12 nových autorských skladieb. Na ich nahrávaní sa podieľali Jurajovi hudobní priatelia a dlhoroční spolupracovníci Stanko Kociov (bicie), Daniel Urban (basova gitara), Matej Mikloš (klávesy), Martin Gašpar (basová gitara) a Igor Ajdži Sabo (bicie). Texty napísali vekovo aj profesionálne rôznorodí textári ako Kamil Peteraj, Monika Hajšová, Sima Martausová, Ivanovi Hoffman, Peter Papš, Rudo Rusiňák, Laco Ontoko či Ján Medvec.  

Aktuálne koncerty:

10. 6. 2016 – Blue Note –  Nové Mesto nad Váhom

17. 6. 2016 – Váhovce štadion

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *