Juraj Kupec a jeho prvý solový album

Spevák, gitarista, skladateľ a hudobný producent JURAJ KUPEC je zrejme najviac známy producentskou prácou a spoluprácou s mnohými slávnymi menami slovenskej hudobnej scény. Tentokrát sa však bude prezentovať inak. Vydáva totiž vlastný sólový album Som to ja. Ľuďom ho predstaví na koncerte 20. mája v bratislavskom Rock Café a pokrstí ho Kamil Peteraj.

 

Počas kariéry už získal mnoho ocenení. Niekoľkonásobný producent roka (2000: No Name – Počkám si na zázrak, 2003: remake hitu Money Factor – Vráť trochu lásky medzi nás) a držiteľ ocenenia zvuk roka (2000: Andrej Šeban – Bezvetrie, 2001: Peter Lipa – …v najlepších rokoch, 2002: Jana Kirschner – Pelikán, 2003: Jana Kirschner – Veci čo sa dejú, 2005: Peter Lipa – Lipa spieva Lasicu, Peter Cmorik – Nádherný deň). Jedenkrát dokonca získal ako autor cenu za skladbu Dážď, ktorá bola najúspešnejšou skladbou roka 2006. V rámci spolupráce robil s mnohými slovenskými, ale aj českými interpretmi ako No Name, Jana Kirschner, Peter Cmorik, Pavol Hammel, Tublatanka, Peter Lipa, Andrej Šeban, Lenka Filipová a mnohými ďalšími. A teraz, takmer po dvojročnej intenzívnej práci v štúdiu Kupec Records vydáva debutový solový album s názvom Som to ja.

 

“Od svojich 15 tich sa venujem naplno hudbe, prevažne vlastnej tvorbe, vždy som rád spieval popri gitare v  predošlých projektoch a kapelách, ale bol to prevažne druhý hlas. Na prvom mieste bola u mňa vždy gitara, skladanie pesničiek a ako kapelník som držal kormidlo v rôznych projektoch. Cítim, že dozrel čas, aby som svoje zážitky a životné skúsenosti vyjadril aj spevom,” povedal o svojom speve Juraj. A práve na prvej sólo nahrávke sa prvýkrát prezentuje výrazne aj ako spevák. K vzniku albumu pomohol v rámci spolupráce hudobný producent Jožko Šebo.

 

Nahrávka sa skladá z dvanástich nových autorských skladieb. Na nahrávaní sa podieľali Jurajovi hudobní priatelia a dlhoroční spolupracovníci. Texty napísali vekovo aj profesionálne rôznorodí textári. ,,S nahrávaním albumu mi pomáhali aj moji priatelia a spoluhráči: Stanko Kociov (bicie), Daniel Urban (basova gitara), Matej Mikloš (klávesy), Martin Gašpar (basová gitara) a Igor Ajdži Sabo (bicie). Som im veľmi vďačný za ich pomoc a spoluprácu. Ďalšia moja veľká vďaka patrí aj mojim priatelom textárom: Kamilovi Peterajovi, Monike Hajšovej, Sime Martausovej, Ivanovi Hoffmanovi, Petrovi Papšovi, Rudovi Rusiňákovi, Lacovi Ontokovi a Jánovi Medvecovi za perfekné slová, ktoré pre mňa napísali,” zhrnul svoje poďakovanie kolegom Juraj.

 

Okrem už spomínaného koncertu v Rock Café, kde prebehne krst nového albumu, sa uskutočnia ešte ďalšie dve akcie. Jedna 10. júna v novomestskom Blue Note a druhá 17. júna na štadióne vo Váhovciach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *