John Wolfhooker zverejnili prvý singel z pripravovaného albumu

JOHN WOLFHOOKER vypustili do sveta údernú novinku s názvom Break Me Down. Podľa názvu by sa síce mohlo zdať, že skladba chce poslucháčov stiahnuť k zemi, no je to skôr naopak. „Často, keď sa ocitneme na úplnom dne, skutočne objavujeme sami seba a čoho všetkého sme schopní, vysvetľuje počin frontman Martin Čupka, ktorý v texte piesne zhmotnil posledný rok svojho života.

 

Celá nahrávka vznikla čisto pod vedením kapely bez vonkajších podukčných zásahov, ako to už o John Wolfhooker býva zvykom. „Počas skladania a produkcie sme sa snažili posunúť za naše hranice, najmä čo sa týka použitých zvukov,“ dopĺňa bubeník Adrian Janeček, ktorý okrem prvotného námetu piesne tiež postrihal a zeditoval celý videoklip. Kamery sa ujala Alexandra Hrašková, ktorá spolu s Adrianom tvorí kreatívne duo.

 

Finálny mix a mastering mal na starosti gitarista Ronald Janeček. Break Me Down je prvým singlom z chystaného albumu 313, ktorý bude pre kapelu tretím v poradí. Basgitarista Filip Vlček čiastočne prezradil, v akom duchu sa album ponesiel: „Fanúšikovia sa môžu tradične tešiť na žánrovú rozmanitosť, aj keď sme tentokrát vlastne sami prekvapení, ako veľmi sme v niektorých skladbách pritvrdili.“ Presný dátum vydania albumovej novinky kapela zatiaľ prezradiť nechce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *