John Bonham bude mať sochu v rodnom meste

John Bonham, bubeník skupiny Led Zeppelin, bude pravdepodobne ďalšou z hudobných legiend, ktorá bude mať svoju sochu. V jeho rodnom meste Redditch spustili fanúšikovia zbierku, ktorá do fondu zhromažďuje peniaze pre uskutočnenie tejto myšlienky.

Miestne noviny Redditch Standard informovali, že do projektu sa angažovali aj tri miestne firmy a hľadajú spôsob, ako získať finančné prostriedky.

Myšlienka na postavenie sochy Johnovi Bonhamovi sa stretla s pozitívnou reakciou aj u jeho sestry Deborah. Ako vraví: „Som nadšená. John bol skromný, predpokladám, že by sa trochu aj hanbil, ale viem, že by bol pyšný. Je škoda, že sa tejto udalosti nedožili naši rodičia a brat. Je úžasné vedieť, že jeho hudba priniesla toľko radosti mnohým ľuďom.“

Narodil sa tu, vyrástol tu a tu začal tvoriťsvoju hudbu.

Sam Dallaway, majiteľ Rocktave Music Teaching Studios, je jedným z troch hlavných podporovateľov kampane. Povedal: „John Bonham je jednou z ozajstných legiend mesta Redditch – narodil sa tu, vyrástol tu a tu začal tvoriť svoju hudbu. To je dôvod, prečo mu chceme vzdať poctu.“

Táto socha by nebola len poctou pre najslávnejšieho syna mesta Redditch, ale tiež veľkým lákadlom pre turistov a fanúšikov skupiny Led Zeppelin. Bude prínosom pre miestnu ekonomiku a jej rast.

Celosvetová kampaň zbierky sa začne na jeseň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *