Joe Satriani vystúpi na Slovensku a predstaví nový album!

Americký gitarista a multiinštrumentalista Joe Satriani, ktorý koncertoval s Mickom Jaggerom aj so skupinou Deep Purple, mieri na Slovensko!

Svetoznámy špičkový gitarista predstaví 14. októbra v bratislavskej Aegon Aréne NTC nový album „Shockwave Supernova“. Jeden z najvýraznejších gitaristov sveta očarí slovenské publikum spolu s renomovaným klávesistom Mikeom Keneallym, bubeníckym kúzelníkom Marcom Minnemannom a basgitarovým esom Bryanom Bellerom.

Nový album je 15-tym v poradí a obsahuje rovnaký počet skladieb, teda 15. Satriani nahral novinku s trojicou prvotriednych muzikantov, ktorých v Bratislave uvidíte.

„Nemohol som si pri tvorbe tohto albumu priať lepšiu kapelu. Marc a Bryan patria v ich kategóriách k najlepším muzikantom a navyše obaja milujú výzvy. Takže keď za nimi napríklad prídem a poviem im: „Toto demo znie trochu metalovo, môžeme z neho urobiť umeleckejšiu záležitosť?“, vedia presne, čo mám na mysli a spoločne to zvládneme,“ hovorí Satriani.

„Nielenže je Mike jedným z tých šialene talentovaných ľudí, ktorí zahrajú na čokoľvek, čo mu podstrčíte. Ale on vám to naspäť naservíruje v šiestich rôznych podobách. Pred pár rokmi som o ňom na turné žartoval s basgitaristom Allanom Whitmanom, že sa ho musíme zbaviť, pretože vedľa neho všetci vyzeráme ako školáci,“ s úsmevom dodáva Joe.

Pri vzniku nového albumu sa gitarový génius stretol v štúdiu aj s dlhoročným priateľom a zvukovým majstrom Johnom Cunibertim.

„John mi prácu v štúdiu naozaj veľmi uľahčuje. Je skvelým tvorivým katalyzátorom a zároveň vynikajúcim zvukárom. Keďže sme dlhoroční priatelia, vie presne ako na mňa. Nebojí sa mi povedať svoj názor a zároveň vždy rozpozná moment, kedy je lepšie nič nehovoriť. Pred nahrávaním tohto albumu som za ním prišiel, že chcem špeciálny album. Žiadne prílišné zvukové limity a kompresie, ale naopak silný a dynamický sound. Myslím, že sa nám to podarilo,“ uzatvára Satriani.

Joe Satriani má na konte 10 miliónov predaných albumov a 14 nominácií na Grammy. Jeho školou prešlo množstvo dnešných rockových velikánov ako napríklad Kirk Hammett alebo Steve Vai.

Joe Satriani vystúpi na Slovensku a predstaví nový album!

Európska časť turné „Shockwave Supernova“ vypukne 17. septembra vo Francúzsku a bude pokračovať 30-timi koncertami po celom svete. Nenechajte si ujsť bratislavský koncert prvotriednych hudobníkov 14. októbra. Vstupenky si môžete zakúpiť prostredníctvom www.ticketportal.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *