Jinjer a Wastage opäť na jednom pódiu

Predposledná októbrová nedeľa bude patriť v Košiciach metalovej noci. V klube Collosseum sa 23. októbra uskutoční akcia s názvom METAL NIGHT. Vystupujúce kapely majú síce bližšie ku coreovej hudbe ako k metalu, no v každom prípade to bude masaker. Stačí spomenúť dvoch hlavných účinkujúcich Ukrajincov JINJER a Košičanov WASTAGE, dve overené značky kvality a záruky poriadnej dávky tvrdej hudby. Support im budú robiť DON GATTO z Maďarska a OVERLOAD z Trebišova.

 

Jinjer, ukrajinská masakrálna kapela hrajúca grove/progresive metal obsahujúci tiež prvky metalcoru, má živú agresívnu hru až tak, že občas pri nej aj praskajú kosti. O tom, že to platí doslovne, vie svoje aj ich atraktívna speváčka Tatiana, ktorá naposledy odohrala koncert v Bratislave s fixátorom. Tentokrát, dúfajme, budeme „Crash bones, chrash, chrash bones“ počuť len v rámci ich skladby Sit Stay Roll Over.

 

Domáca kapela Wastage má za sebou rušné obdobie, počas ktorého vystupovali kade-tade spolu so zvučnými menami ako S.D.I., Decapitated, Vader či Hate. Tento úspech im prinieslo hlavne vydanie nového albumu Slave To The System, ale dúfame, že čoskoro budeme od nich počuť už aj nejaké tie novinky. Kapela hrá momentálne vo štvorici, keďže ešte vo februári od nich odišiel Jozef Daraš, ale na kvalite im to vôbec neubralo.

 

Maďarskú hardcoreovú kapelu Don Gatto sme mali možnosť vidieť už v Ružomberku. Kapela sa ešte len pomaly dostáva do povedomia, ale tiež sa vedia riadne oprieť do nástrojov a spôsobiť menší masaker pod pódiom.

 

Trocha z iného žánrového súdka je kapela Overload. Trebišovská kapela hrá progresívny rock/metal a on budú tí, ktorí to celé odštartujú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *