Jimi Hendrix má nové múzeum

Londýnsky apartmán, v ktorom býval Jimi Hendrix, sa po ročných prípravách premenil na múzeum. Je otvorený pre verejnosť.

Legendárny gitarista si apartmán prenajímal za 30 libier na týždeň v roku 1960 a v jednom rozhovore ho opísal ako „jediný domov, ktorý som kedy mal“.

Priestory boli od roku 2001 využívané ako kancelárske zázemie pre Handel House Museum, keďže v inej časti domu býval aj slávny skladateľ vážnej hudby George Frederick Handel. Bolo to takmer 200 rokov pred Hendrixom.

Apartmán už bol v roku 2010 krátko otvorený pre verejnosť, lístky sa vybookovali takmer okamžite. Teraz sa vďaka grantu z Lottery Fund vo výške 1,2 milióna libier podarilo presťahovať pracovníkov múzea a vymaľovať miestnosti tak, ako vyzerali v 60-tych rokoch.

Jimi Hendrix má nové múzeum

Riaditeľ fondu Wesley Kerr pre noviny Guardian povedal: „Handlovo múzeum je jedným z najkrajších miest v Londýne. Navštíviť krásne a precízne zrenovované priestory, kde žil a tvoril jeden z najlepších skladateľov a kde skomponoval niektoré z najkrajších diel je čistá radosť.“

„Vďaka grantu bude návštevníkom k dispozícii aj susedný byt, kde Jimi Hendrix – ďalšia mimoriadna hudobná osobnosť – našiel inšpiráciu a šťastie, ktoré prekračovali hudobné hranice v rozkvete rock’n’rollu.“

Jimi Hendrix má nové múzeum

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *