Jeseň v Bratislave bude patriť priaznivcom black metalu

Od vydareného prvého ročníku Loud Farm Festu uplynulo už pár týždňov, ale chalani, ktorí za ním stáli, nezaháľajú a do konca roka si pripravili niekoľko koncertov v Bratislave, ktoré potešia nejedného metalistu.

Ich jesenná nálož odštartuje októbrovou akciou so štvoricou kapiel AU DESSUS, 777 BABALON, ONO a WYATT E. V British Rock Stars bude 16. október jednoducho patriť hlavne atmosférickým doomovým melódiám. Au Dessus sú post blackmetalisti s riadnou dávkou atmosféry. Prídu k nám z Litvy aj so svojím aktuálnym debutovým albumom End Of Chapter plným smrti, samovrážd, depresie a podobne.

777 Babalon je dark ambient, noise, industrial, dronemetalový projekt zo Slovenska. Na konte majú album Eschatological Beast Of The Revelation a niekoľko EP nahrávok a splitiek, ktoré vznikli za spolupráce s kapelami RAWCVLT, Theatrum Spirituum a 900 Piesek. Chalani z Bratislavy hrajúci psychadelic industrail doom metal si hovoria 0N0. Kapela je na scéne už od roku 1999, ale poriadne o nej počuť až posledné roky. Príjemne prekvapili so svojím aktuálnym počinom Reconstruction And Synthesis a zrejme o nich budeme počuť ešte viac. Koncert odpália inštrumentálni Wyatt E, doom/postrockeri z Belgicka.

Na rovnakom mieste a na deň presne o mesiac neskôr, teda 16. novembra, sa vidíme s kapelami SCUORN, PÁRODOS, DOWN TO HELL a FROZEN BLOOD. Scuorn, kapela z Neapolam nám prinesie poriadnu nádielku atmosférického black metalu masívne dotvoreného orchestrálnou hudbou. Tešiť sa môžu fanúšikovia Dimmu Borgir, Fleshgod Apocalypse či Septicflesh. Témy skladieb ich debutového albumu Parthenopean sú úzko späté s ich rodiskom, antickou históriou Neapola, legendami a sopkou Vezuv.

Aj Párodos sú talianska kapela. Tí k nám zavítajú v rámci svojho turné Catharsis Over Europe MMXVII, ktoré sa bude konať za účelom predstavenia svojho albumu Catharsis, ktorý im výjde túto jeseň. Progresívni post blackmetalisti vám zrejme budú pripomínať Alcest či Katatoniu. Podporu im budú robiť slovenské kapely Down To Hell a Frozen Blood.

V novembri sa však bude konať aj ďalšia paráda so štyrmi kapelami. V Randali totiž 2. novembra vystúpi legenda GORGOROTH. Blackmetalisti z Nórska sa vydali na turné, aby so svojimi vernými oslávili svojich 25 rokov na scéne. Pódium bratislavského podniku však nebudú okupovať sami. Z rovnakej krajiny ako hviezdy večera pricestujú aj ich zánroví kolegovia GEHENNA, ktorí sú na scéne len o rok menej. Kto bude mať na tomto koncerte chuť na trochu thrashu, ulahodia mu Gréci AMKEN a českí bratia SEKHMET zahrajú niečo, čomu hovoria black punk.

A v decembri opäť v Randali. 4. decembra dostaneme predčasného Mikuláša aj s Vianocami. Po roku a pol do našich končín zavítajú HARAKIRI FOR THE SKY. Títo post blackmetalisti z Rakúska riadne zahviezdili na Gothoome 2016 so svojou novinkou III:Trauma, plnou ťahavých, atmosférických, depresívnych melódií.

Spolu s nimi vystúpia ruskí WELICORUSS z Prahy. Tí momentálne vystupujú so svojím albumom AZ ESM. Ich vystúpenia si môžete pamätať podľa dobových kostýmov, kožušín a skvelej šou. Štvrtý decembrový večer tam nebude chýbať ani LYCHGATE, avantgardná blackmetalová kapela z Anglicka, ktorá má na konte dva albumy. Posledný s názvom An Antidite For The Glass Pill im vyšiel v roku 2015. Akciu otvoria AEON WINDS, atmosféricki, progresívni blackmetalisti s nádychom ambientu zo Slovenska.

Tak ktorá akcia nebude ukrátená o vašu účasť?


Použité zdroje:
https://www.facebook.com/LoudFarmBooking/?fref=ts
https://www.metal-archives.com/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *