Jeremy Spencer opúšťa Five Finger Death Punch

Spomínate si ešte, ako bola budúcnosť FVE FINGER DEATH PUNCH nejasná, keď mal Ivan Moody aj nedávno problémy s alkoholom? Tak teraz sa opäť koná zásah do ich zostavy. Kapelu po trinástich rokoch pôsobenia opúšťa bubeník Jeremy Spencer.

 

Jeremy sa rozhodol opustiť FFDP po mnohých zdravotných problémoch, ktoré mu pri príliš rýchlej hre na bicie spôsobovali bolesti. Absolvoval už aj operácie, ale stále mal bolesti a už podľa vlastnej mienky nedokázal podať taký dobrý výkon, ako si ich vystúpenia a hudba vyžadujú. Z tohto dôvodu sa rozhodol odísť. Spencer je jedným z pôvodných, zakladajúcich členov FFDP a zatiaľ nie je vôbec jasné, kto ho nahradí.

 

Správa o odstúpení z postu bubeníka FFDP sa objavila včera na Jeremyho Instagrame: ,,So zmiešanými pocitmi vám zdeľujem nasledujúce správy: Ľutujem, že som sa rozhodol odstúpiť z postu bubeníka Five Finger Death Punch. Toto rozhodnutie ma ťažilo celé mesiace, teraz nastal ten čas. Hrám na bicích od šiestich rokov. Po rokoch fyzických bolestí, ktoré viedli k operáciám, cítim, že bude najlepšie odstúpiť. Ako u profesionálnych atlétov, keď telo a myseľ nedosahujú štandard potrebný na vydržanie ťažkých podmienok nevyhnutných na vystupovanie na vysokej úrovni, voľba je jasná. Som šťastný za to, že moje telo mi dovolilo po niekoľko dekád robiť to, čo milujem najviac: double bass a rýchle bubnovanie. Avšak ťažké podmienky a záťaž priviedli moje telo do bodu, kde cítim, že už nedokážem pre vás urobiť také predstavenie, aké si vy, skvelí fanúšikovia, zaslúžite a také, ktoré mi prináša spokojnosť a radosť. Navyše, cítim, že kapela si zaslúži niekoho s čerstvým ohňom a energiou – schopného podávať hudbu Five Finger Death Punch tak, ako si to fanúšikovia zaslúžia. Som si istý, že niekoho nájdu! Ako vy aj ja budem podporovať kapelu v ďalšej tvorbe skvelej hudby, aj keď budú na turné prinášať vzrušujúce predstavenia všetkým nadšeným fanúšikom. Osobne mám niekoľko budúcich projektov, na ktoré sa teším – každý jeden z nich si žiada, aby som bol fyzicky schopný hýbať sa plynulo a bezbolestne. Dúfam, že budete súčasťou ďalšej kapitoly môjho života. Úprimne želám svojim bratom z rodiny Five Finger Death Punch len to najlepšie. A povzbudzujem našich fanúšikov, aby podporovali kohokoľvek, kto ma nahradí. Už od začiatku sme boli rozhodnutí robiť všetko, čo bude v našich silách, aby sme vám, našim fanúšikom, dali pocit výnimočnosti. V dôsledku toho sme vždy mali najviac podporujúcich a verných Knuckleheads. Viem, že hovorím za všetkých, keď poviem, že sme vám viac než vďační. Osobne ste tieto roky pre mňa rozzžiarili. Ďakujem vám za to, že ste mi pomohli splniť tento sen. Prosím, vedzte, že som vám nekonečne vďačný. Ďakujem za všetko.“

 

Zvyšok kapely ešte nepodal oficiálne stanovisko k celej situácii. Na to si ešte budeme musieť počkať rovnako ako na meno Spencerovej náhrady.


Použité zdroje:
Foto: fox11online.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *