Jednou ranou na Sziget ide do finále

Festival Sziget nie je v našich končinách neznámy pojem. V auguste na na ňom vystúpia hviezdy všetkých žánrov ako Rihanna, Muse, Manu Chao, Bastille, Noel Gallagher´s High Flying Birds a mnohí ďalší. No možnosť vystúpiť popri týchto interpretoch bude mať aj víťaz projektu Jednou ranou na Sziget. Prihlásiť sa mohli kapely z Čiech a Slovenska. Víťaza prvých kôl vybrala odborná porota. V druhom kole rozhodovali poslucháči rádií a v treťom finálovom kole vyberú celkového víťaza, ktorý vystúpi na festivale, návštevníci koncertov.

 

FÚZY MÚZY a PIANO. Tak znejú mená dvoch finalistov. Divákom sa predstavia na trojici koncertov. Počas každého finálového večera okrem finalistov, ktorých vybrala porota z viac než 260 prihlásených kapiel, budú koncertovať aj špeciálni hostia. Výsledok, ktorý určí súčet hlasov zo všetkých koncertov, bude vyhlásený v pražskom klube Rock Café. No nielen kapely môžu vyhrať účasť na Szigete. Na každom koncerte získa aj jeden z hlasujúcich fanúšikov permanentku na festival.

28. apríl – Bratislava, KC Dunaj – špeciálny hosť: Wattican Punk Ballet (HU)

5. máj – Brno, Fléda – špeciálny hosť: Lesní zvěr

6. máj – Praha, Rock Café – špeciálny hosť: En.Dru

Jednou ranou na Sziget ide do finále

Bratislavský večer osvieži aj maďarsko-arménske freak dance punk duo Wattican Punk Ballet, ktoré tvoria súrodenci Karen a Gaya Arutyunyan, ktorí sú zároveň zakladajúcim členmi legendárnej arménsko-ruskej psychedelickej kapely Deti Picasso. V ich hudbe môžete objaviť psychedelický rock, punkové a tanečné výstrelky aj uletený pop v kombinácii s divadelnými až teatrálnymi trikmi.  

Fúzy Múzy patria k najmladšej generácii prešovských kapiel. Inštrumentálne trio získalo za krátku existenciu už cenu Objav roka Radio_Heads Awards FM rádia. Hrajú psycho-thriller, žáner založený na intenzívnych emóciách inšpirovaný filmom, hmyzom a psychickými poruchami. 

Piano – projekt Mikoláša Růžičky, ktorý v roku 2010 založil spolu s Jiřím Burianom indie-folkovú skupinu Republic Of Two (za prvú dosku Raising The Flag získali v roku 2011 cenu Anděl v kategórii Objav roku), vydali tri štúdiové albumy. Za zmienku určite stojí spolupráca s Janom Burianom na albumoch Dívčí válka, Muži jsou křehcí a Dvanáct druhů samoty. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *