Jedinečná zbierka fotografií pre fanúšikov Nirvany

Rok 1992 bol v znamení Nirvany, kedy ich album Nevermind búral všetky priečky hitparád a spôsobil ošiaľ na celom svete. Kapela sa objavila aj na obálke magazínu Spin. A až do dnes sa uchovala séria fotografií Nirvany, ktorá sa stala súčasťou aukcie, kde sa točia sumy, o ktorých sa nám môže len snívať.

Hudobný fotograf Greg Watermann sa spojil s Julien´s Auctions a sprístupnil celý jeho archív. Úspešný dražiteľ získa stovku originálnych fotografií a čierno-bielych negatívov, každú fotku, ktorá bola zverejnená a k tomu aj všetky nezverejnené fotografie, fotografické hárky, kópie Spin magazínu z roku 1992. To nie je všetko, pretože dražiteľ získa aj Hasselbladov fotoaparát, ktorým Watermann zvečnil Nirvanu pri tomto fotografovaní a majiteľ získa plné autorské práva nad týmto majetkom.

 

Jedinečná zbierka fotografií pre fanúšikov Nirvany

„Kurt Cobain a Nirvana zanechali hlboký dojem v hudobnom svete, ktorý nikdy nebude prekonaný. Greg Watermann bol jedným z mála fotografov, ktorý zachytili úžasný moment pri fotení s kapelou. Tento foťák, negatívy a autorské práva boli predané aukcii Music Icons a je to jedinečná a životná príležitosť získať tento unikát,“ tvrdí Darren Julien, prezident spoločnosti Julien´s Auctions.

Jedinečná zbierka fotografií pre fanúšikov Nirvany


Použité zdroje:
https://loudwire.com/nirvana-1992-spin-cover-shoot-photos-auction/?utm_source=tsmclip&utm_medium=referral

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *