Je šanca, že originálni Smashing Pumpkins budú zase spolu

Reuniony kapiel idú asi do módy. Najnovšie sa šepká, že by sa mohla dať dokopy originálna zostava skupiny SMASHING PUMPKINS. Teda ani nie že šepká, ono sa o tom otvorene hovorí.

 

Bubeník Jimmy Chamberlin povedal, že sa vedú diskusie o tom, aby v roku 2018 pôvodná zostava opäť spolu hrala. Tieto diskusie viedol s frontmanom Billym Corganom. Corgan ešte minulý rok v auguste oznámil, že po sedemnástich rokoch mlčania obnovil komunikáciu s basgitaristkou D’Arcy Wretzky. O možných vystúpeniach pre budúci rok sa jedná aj s gitaristom Jamesom Ihaom. V tejto zostave kapela pôsobila od roku 1988 do roku 1996, kedy ju musel opustiť práve Chamberlin kvôli tomu, že sa v júli 1996 predávkoval heroínom s ich klávesákom Jonathanom Melvoinom – Melvoin to neprežil a Chamberlin bol zatknutý. Wretzky odišla v roku 1999 a Iha rok po nej.

 

„Hudobne sme nikdy neboli v rozpore. Od roku 1988 si nemyslím, že by sme sa Billy a ja niekedy hádali o hudbe. Náš hudobný vzťah je taký neporušený,“ hovorí bubeník a pokračuje: „Táto hudba má pre mňa extrémne veľkú hodnotu – je extrémne veľká časť môjho života. Chcem ísť oslavovať túto hudbu? Sakra, áno. Chcem potenciálne nahrať viac hudby? Sakra, áno – je to super zábava. (…) Keď sme Billy a ja spolu, dejú sa úžasné veci. Napísali sme niektoré z najlepších rockových skladieb všetkých čias. Nie sú perfektné. Keď ich počúvam, strúham grimasy, ale opakujem, sú úprimným zobrazením toho, kde sme boli v tom čase – a to je pre mňa vzrušujúce.“


Použité zdroje:
teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *