Je na stole možný návrat Pantery alebo skôr nie?

Reuniony sú momentálne v móde. Dávno rozpadnuté kapely, hoci aj na smrť pohádané, sa nejakými zázrakmi dávajú dokopy na nové turné a podobne. A aj nemožné sa stáva možným. Dá sa teda očakávať aj návrat PANTERY?

 

Opäť to nie je žiadny vtip. Phil Anselmo, niekdajší frontman legendárnej zostavy, sa vyslovil, že pripúšťa myšlienku reunionu. To bolo ešte minulý rok niekedy v júni. Vtedy sa Anselmo zmienil, že keby sa niečo také stalo reálnym, pripojil by sa ku kolegom Rexovi Brownovi a Vinnie Paulovi iba pre uctenie si pamiatky Dimebaga Darrella Abbota. Ale keďže všetci traja majú v súčasnosti vlastné projekty a Rex s Vinniem sú poriadne vyťažení, nevidel v blízkej dobe šancu na také niečo.

 

Teraz ale Phil opätovne spomína reuninon Pantery, čo môže byť akýmsi náznakom, že sa vec stáva reálnejšou. Zároveň prezradil, koho by najradšej videl na mieste zosnulého Dimebaga. Pokiaľ by sa traja pôvodní ,,panterania“ dali opäť dohromady, na Darrellove miesto by mohol nastúpiť Zakk Wylde. Už keď bol prvýkrat zvažovaný krok k návratu Pantery, Wylde sa zmienil, že by sa ujal daného postu, keby mu ho ponúkli.

 

Minulý mesiac počas question and answer s fanúšikmi Anselmo povedal: ,,Zakk je výborný hudobník, ale myslím si, že je iný. Má iný štýl. Hlavne v intonácii. Má iné tóniny ako Dime. Takže by musel zlepšiť mnoho vecí, ale nie aby dokázal spraviť šou ako Dimebag, ale aby dokázal hrať príslušne k Pantere.“ Potom ešte dodal: ,,Povedal som mu, že je to držaním, že nikto nemá držanie gitary ako Dimebag.“

 

Ale ešte sa netešte predčasne. Hoci Anselmo pripúšťa možný návrat, bubeník a zároveň Dimebagov brat Vinnie Paul ho vehementne odmieta už od roku 2004, kedy zastrelili Darrella. Zasadil tvrdý úder fanúšikom, ktorí by chceli vidieť návrat Pantery so Zakkom Wyldeom na Dimebagovom mieste. A to ešte dva roky dozadu, keďže špekulácie okolo reunionu sa vo vzduchu vznášajú už nejaký ten piatok.

 

Vinnie Paul vtedy povedal: ,,Ľudia sú sebeckí. Chcú dostať, po čom túžia, vôbec sa nestarajú o to, čo chcete vy. Pre nich je to jednoducho – Hej, veď môžu medzi seba na pódium zobrať Zakka a znova tu bude Pantera. Ale nebude. Nie je to také jednoduché. Keby štyri guľky do hlavy dostal Eddie Van Halen, hovoril by potom každý – Hej, Zakk, choď hrať s Van Halen, len tomu stále hovorte Van Halen. Je od ľudí sebecké a hlúpe, že takto rozmýšľajú. Vôbec to nie je správne.“

 

Potom ešte Vinnie dodal s dôrazom na bratovu smrť, že práve tá udalosť škrtá akúkoľvek možnosť na reunion. ,,Je tu mnoho takých tých vecí, ktoré nazývajú reunionmi, aj keď nimi v skutočnosti nie sú. Majú v nich tak jedného človeka z pôvodnej zostavy, a to nie sú reuniony. Pri Pantere teda nikdy také niečo nebude možné.“

 

Ako vidno, dvaja z troch žijúcich členov Pantery sa v tejto otázke názorovo rozchádzajú. Ťažko povedať, či bude Phil v prípade nutnosti schopný Vinnieho presvedčiť, aby sa mohla Pantera vrátiť. Hoci aj so Zakkom.

 

Čo si o tom myslíte vy? Mala by sa Pantera vrátiť aj za cenu náhrady dôležitého člena Zakkom Wyldeom alebo sa má radšej nechať navždy tak? Na koho stranu sa skôr prikláňate?


Použité zdroje:
teamrock.com
Foto: philanselmo.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *