Jack White nahral album na starý magnetofón a inšpiruje sa Jacksonom

Už minulý rok JACK WHITE vyhlásil, že pracuje na nových veciach. Vraj si našiel malú skrýšu v Nashville, kde nahráva nový album na magnetofón, ktorý si kúpil ako 14-ročný. Zarobil si naň kosením trávnikov. Podľa jeho slov chce tvoriť hudbu tak, ako ju tvoril Michael Jackson.

 

,,Namiesto toho, aby som skladal jednotlivé časti pre každý nástroj či si pohmkával melódiu, radšej všetko robím vo svojej hlave a v absolútnom tichu,“ tvrdí 42-ročný White. Povedal to ešte v marci minulého roku pre The New Yorker. Okrem toho sa mu minulý rok podarilo vydať aj knihu pre deti s názvom We’re Going To Be Friends. Jej názov je odvodený od skladby už neexistujúcej skupiny White Stripes. 

 

Na hudobnej scéne má na konte zatiaľ posledný album Lazaretto z roku 2014. O tri mesiace, 23. marca, vyjde novinka s názvom Boarding House Reach. V poradí je to tretí radový album. Ako ochutnávku bluesrockový hudobník ponúka dve skladby. 

Connected By Love je pieseň, ktorú Jack zverejnil spolu s videoklipom. Je to pomalšia pieseň, kde vynikne typický Whiteov hlas. Okrem toho vyšla aj pieseň Respect Comander. Tá je oveľa viac experimentálna. Dá sa teda predpokladať, že Boarding House Reach bude rôznorodý album plný zaujímavých hudobných úletov, ale aj klasických ,,whiteoviek“

Zoznam skladieb albumu Boarding House Reach:

 1. Connected By Love
 2. Why Walk A Dog?
 3. Corporation
 4. Abulia And Akrasia
 5. Hypermisophoniac
 6. Ice Station Zebra
 7. Over And Over And Over
 8. Everything You’ve Ever Learned
 9. Respect Commander
 10. Ezmerelda Steals The Show
 11. Get In The Mind Shaft
 12. What’s Done Is Done
 13. Humoresque

Použité zdroje:
teamrock.com, thirdmanbooks.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *