Jack White na koncertoch zakazuje telefóny, priestory zavádzajú nové opatrenia

Tiež vás na koncertoch otravujú svietiace displeje mobilných telefónov, cez ktoré ani nevidíte, čo sa deje na pódiu? Viacerí interpreti už vyjadrili svoje pohoršenie nad niekedy prehnaným správaním fanúšikov, pričom JACK WHITE prišiel s radikálnym riešením. Keďže si nepraje, aby na jeho vystúpeniach ľudia čokoľvek nahrávali, príp. fotili, zaviedol si nové pravidlo a telefóny úplne zakázal. Pre tých nadšencov, ktorí by si chceli uchovať nejakú spomienku na šou, bude mať kapela špeciálneho fotografa, ktorý bude uverejňovať nahrávky a fotografie na oficiálnej webstránke a na novovytvorenom účte na Instagrame špeciálne na tieto účely (Jack White Live) z každej zastávky na turné.

 

Jackov tím sa inšpiroval podobnými opatreniami, aké už v minulosti zaviedli napríklad Alicia Keys, The Lumineers či Guns N’ Roses. V oficiálnom vyjadrení spomínajú, že ich hlavným cieľom je posilniť osobný zážitok z koncertov, pričom veria, že fanúšikovia sa bez telefónov viac odreagujú. Priestory v americkom Houstone už zavádzajú nový zamykací systém na telefóny – tzv. Yondr vrecúška, do ktorých si návštevníci po príchode vložia telefón a ten sa následne uzamkne. Počas koncertu budú môcť mať telefóny pri sebe, no vrecúška sa dajú odomknúť iba vo vopred určenom priestore mimo hlavnej sály.

Jack White na koncertoch zakazuje telefóny, priestory zavádzajú nové opatrenia

Napriek tomu, že mnoho ľudí mobilné telefóny na koncertoch znervózňujú, podľa nedávneho prieskumu amerického distribútora vstupeniek na koncerty Skiddle by ich používanie na akciách chcelo úplne zakázať iba 27% návštevníkov. Z nich sa 37% vyjadrilo, že ich mobily vyrušujú, 20% bolo nešťastných, pretože zavadzali vo výhľade na pódium a 8% považuje natáčanie a fotografovanie ako prejav neúcty voči kapele alebo umelcovi. Viac než polovica respondentov mobily zakázať nechce, pretože si údajne na ne nahrávajú preto, aby si mohli po skončení udalosti tento zážitok pripomenúť.

 

K zástancom mobilných telefónov sa minulý rok pridal aj Dino Cazares z Fear Factory, ktorý sa vyjadril, že ak si to fanúšikovia želajú, majú právo používať svoje telefóny na koncertoch: „Záleží na tom? Nezáleží. Mali by sa starať o to, akú urobia šou. A ak ju chce nejaké decko sledovať cez telefón, tak je to v poriadku – už predsa zaplatil za lístok.“

 

Zatiaľ nie je isté, či budú rovnaké obmedzenia platiť aj pre európsku časť turné Jacka Whitea. Privítali by ste takéto zmeny?


Použité zdroje:
teamrock.com
Foto: Burak Cingi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *