Iron Man prekvapil novým textom zo starej nahrávky

Viete si predstaviť, že by bol vo vašej obľúbenej piesni iný text, ako ten, na ktorý ste zvyknutí? Asi len veľmi ťažko. Ak je ale náhodou vašou obľúbenou piesňou Iron Man od BLACK SABBATH, tak si už predstavovať nemusíte. Môže sa vám stať, že vás zarazí staronová verzia tejto piesne.

 

Od novembra tohto roku je k dispozícií album Paranoid vo verzii Super Deluxe Edition, ktorá obsahuje až štyri CD. Na prvom nájdete remaster albumu z roku 2012 a na druhom vzácny kvadrofonický mix originálnej vinylovej platne z roku 1974 v stereo verzií. Ďalšie dve CD sú záznamy živých vystúpení kapely Black Sabbath z roku 1970 v mestách Brusel a Montreux.

 

Práve na poslednom menovanom zázname môžete počuť čosi, čo nejde do ucha tak, ako ostatné skladby. V meste Montreux totiž bola nahratá verzia piesne Iron Man, akú by ste zatiaľ zbytočne hľadali na internetových stránkach ponúkajúcich prepisy najrôznejších textov. V tejto verzií skladby totiž po známom: „He was turned to steel / in the great magnetic field / When he travelled time / for the future of mankind,“ zaznie navyše ešte jedna sloha: „Now he’s standing there / Iron Man don’t you dare / For he wants you, too / Iron Man, I love you.“

Iron Man prekvapil novým textom zo starej nahrávky
Iron Man prekvapil novým textom zo starej nahrávky

Podľa všeobecných internetových dohadov aj podľa renomovaných zahraničných portálov ide vraj o „nečistopis“ textu, ktorý bol súčasťou prvej štúdiovej verzie skladby z júna 1970. Nikto ale toto tvrdenie stopercentne nepotvrdil. Tak či tak, na oficiálnom albume sa táto verzia skladby objaví prvýkrát a ak ste fanúšikom kapely Black Sabbath, nové vydanie klasiky, akou je album Paranoid, určite nebude chýbať vo vašej zbierke.

 

Medzitým, ako sa internetom šíri správa o odlišnom texte v piesni Iron Man, rozlúčkové turné kapely má už na dohľad posledné koncerty. Nielen fanúšikom, ale aj členom samotným bude táto žijúca legenda určite dlho chýbať. Sám Butler priznal, že bez kapely bude jeho život prázdny.

 

Black Sabbath Paranoid: Super Deluxe Edition tracklist:

Disc 1: 2012 remaster

 

War Pigs / Luke’s Wall

Paranoid

Planet Caravan

Iron Man

Electric Funeral

Hand Of Doom

Rat Salad

Jack The Stripper / Fairies Wear Boots

 

Disc 2: 1974 Quad mix fold-down to stereo

 

Disc 3: Live in Montreux, 1970

 

Intro

Paranoid

N.I.B.

Behind The Wall Of Sleep

Iron Man

War Pigs

Fairies Wear Boots

Hand Of Doom

 

Disc 4: Live in Brussels, 1970

 

Paranoid

Hand Of Doom

Rat Salad

Iron Man

Black Sabbath

N.I.B.

Behind The Wall Of Sleep

War Pigs

Fairies Wear Boots


Použité zdroje:
teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *