Iron Maiden majú svoje pivo, volá sa Trooper

Deviateho mája 2013 na trh s pivom vstúpila nová značka Trooper, ktorá nesie podpis Iron Maiden. Ihneď po marcovom oznámení, že sa niečo takéto chystá, začala predobjednávková hystéria.

Slovensko obsadilo 38. priečku v počte predobjednávok. Prvá je Brazília, nasledujú USA, potom UK, Česká republika je na 21. priečke.

Aby uspokojili dopyt, museli v pivovare Robinsons variť pivo trikrát denne, šesť dní v týždni. Stalo sa tak po prvý raz v 175-ročnej histórii pivovaru. Záujemcovia zo 184 krajín sveta si objednali viac ako 300 000 pollitrov piva.

Po zahájení predaja Bruce Dickinson previedol prítomných po pivovare a podal im informácie o výrobe piva z prvej ruky. Následne riaditeľ pivovaru Oliver Robinson vysvetlil, ako sa zrodila spolupráca s Iron Maiden a vyjadril uznanie, pretože pivo Trooper je ich najrýchlejšie predávajúce sa novouvedené pivo.

Bruce potom načapoval vôbec prvý polliter piva Trooper v bare vedľa pivovaru, čo bolo sprevádzané búrlivým potleskom.

Pivo Trooper si môžete objednať online na adrese http://www.ironmaidenbeer.com. Slovensko je medzi krajinami, kam pivo posielajú. Bohužiaľ, na uvedenej stránke sa nám nepodarilo zistiť, kde sa v kontinentálnej Európe dá toto pivo kúpiť, alebo vychutnať čapované. Ak niečo objavíte, podeľte sa v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *