Infera Bruo predstavujú ďalší singel z ich prichádzajúceho albumu

Bostonské kvarteto sa hlási o slovo so singlom Rites of the Nameless, ktorý bude aj na novom albume s rovnakým názvom. Vychádza 16. októbra pod hlavičkou Prosthetic Records.  

Album Rites of the Nameless zachytáva ďalšiu evolúciu v tvorbe INFERA BRUO. Kapela ostáva rovnako verná agresívnym častiam a melodike.

O produkciu a mixovanie sa postaral gitarista a vokalista kapely Galen Baudhuin, ktorý zároveň prezradil niečo viac o titulnej pesničke z albumu: „Textovo sa pesnička pohybuje v myšlienkach o rituálnej transformácii, ktorá smeruje do iných dimenzií a poznaní. Hudobne sa naše klasické metal/hardrockové cítenie predviedlo aj v tomto kúsku, avšak je vyvážené viac s blackmetalovou agresiou.“

Infera Bruo predstavujú ďalší singel z ich prichádzajúceho albumu
Infera Bruo predstavujú ďalší singel z ich prichádzajúceho albumu

INFERA BRUO vznikli v roku 2009 v americkom Bostone. Za svoju existenciu sa môžu pochváliť pomerne slušnou diskografiou. Vydali demo Infera Bruo (2011), debutovali albumom Desolate Unknown (2013). Dovtedy vydávali všetko na vlastné triko a potom sa upísali vydavateľstvu Bindrune Recordings. Z tejto spolupráce vzišli ďalšie štúdiovky.  

„Bolo veľa kapiel, ktoré posunuli hranice extrémneho metalu. Infera Bruo to spravili svojsky. V kapele nájdeme členov Trap Them, Cul de Sac a Pillory. Kapela používa agresívne riffy, úderné bicie a harmónie, ktoré unesú poslucháča na cestu, na ktorej do poslednej chvíle on alebo ona nebudú vedieť, kde sa nachádzajú, až kým si nevypočujú celý album,“ takto charakterizovala kapela svoju poslednú štúdiovku Cerement (2018).

Originálny názov „infera bruo“ pochádza z esperantského jazyka a mohli by sme ho preložiť ako „pekelný hluk.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *