Infected Rain predviedli v Bratislave skvelý výkon aj priateľský prístup

Máte radi metal so ženským vokálom? Nechce sa vám čakať na väčšie kapely? Výbornou alternatívou sú trebárs ukrajinskí Jinjer alebo moldavskí INFECTED RAIN. Práve druhú spomínanú skupinu sme mali možnosť vidieť 25. apríla v bratislavskom Randali. Spolu s nimi prišli do Bratislavy UP!GREAT, s ktorými realizujú niekoľko koncertov po Slovensku a Čechách.

 

Akcia bola naplánovaná na 20:00, ale začínalo sa až o hodinu neskôr. To, že predskokani pochádzajú z Ostravy, nebolo treba ani hovoriť, ale pre istotu to uviedli. Kapela sa radí ku crossoveru a prelínanie rôznych žánrov a vplyvov je skutočne cítiť v každej jednej skladbe, pretože ich tvorba je okorenená všetkým možným. Počas ich setu ste mohli počuť growl, rap, ale aj čistý vokál. Povedzme si úprimne, že ich tvorba si vyžaduje špecifického fanúšika, no na začiatok urobili dobrý dojem a rozbehli celkom pekný kotol. Vizuálna časť ich setu bola riadne energická, gitaristi skákali, vokalistka predvádzala špecifické tanečky, ktoré ako by potvrdzovali ich alternatívnosť. Zo skladieb odznelo napríklad In Your Eyes, Metamorphosis, Screaming, ako i úplná novinka Everyone Knows The Truth.

Po desiatej prišli na rad Infected Rain a pod pódiom sa to riadne zahustilo. Priznám sa, že túto kapelu poznám už pár rokov, ale naživo som ich videl až v tento večer. Popravde, očakával som výkon niekde na úrovni, akú pri vystúpení u nás podali Jinjer, kde občas nejaký nástroj uletel a growl bol super, ale čistý vokál zanikal. Nejako mi nenapadlo, že môžu zahrať oveľa lepšie. V porovnaní s Jinjer mali oveľa čistejší zvuk ako i vokály. Naozaj, od nástrojov cez growl až po čistý vokál, všetko bolo, ako má byť. Speváčke Lene bolo pri všetkých hlasových polohách veľmi dobre rozumieť a nezachytil som, že by jej preskočil hlas alebo že by urobila čokoľvek, čo by sa jej dalo vytknúť. Ich šou bola odohraná na vysokej, profesionálnej úrovni a s výborným zvukom.

 

Živo bolo pod pódiom, ale aj na pódiu, kde sa skákalo, behalo, premiestňovalo a vzduchom kade-tade lietali dredy či už Lenine, alebo Vidickove. Párkrát k nim vyskočil aj niektorý z fanúšikov, aby sa vzápätí vrhol do davu. Crowdsurfingy išli jeden za druhým. Okrem klasického poga si kapela vypýtala i circle-pit, no a po prídavku aj wall of death. Počas celého setu zároveň neustále udržiavali kontakt s fanúšikmi prostredníctvom podávania si rúk.

 

Zo skladieb sme mohli počuť výber od tých najnovších, ako sú Orphan Soul, Mold z albumu 86, až po staršie, časom overené veci ako Me Against You či Judgemental Trap. Pri poslednej zmienenej skladbe som si akurát povedal, ako dobre znie, keď v nej nikto nemixuje hudbu.

 

Po skončení setu Lena pozvala všetkých fanúšikov na autogramiádu, fotenie a objatie. A tak skutočne aj bolo. Skoro hodinu trpezlivo vybavovala fanúšika za fanúšikom. S každým si dala fotku, podpísala mu merch a poďakovala za účasť. Infected Rain síce nepatria k veľkým kapelám, ale oceňujem u nich, že popri dobrom hudobnom výkone majú veľmi priateľský prístup k fanúšikom, čo u veľkých mien jednoducho nezažijete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *