Imperial Age sa k nám vracajú na svojom prvom európskom turné

Sú kapely, ktoré idú s vlastnou kožou na trh a skúsia preraziť vlastnými koncertmi, a potom tu máme tie, ktoré to skúsia ako predskokan niektorej väčšej kapely a až potom vyrazia na vlastnú šnúru. Toto je cesta, ktorú si zvolili aj IMPERIAL AGE.

 

Táto moskovská banda k nám už párkrát zavítala so svojou nádielkou symfonického metalu a zaujímavou šou, ale až teraz si povedali, že nastal ten správny čas na prvé samostatné európske turné. Minulý rok vydali album The Legacy Of Atlantis a od začiatku roka s ním putujú naprieč Európou. U nás boli ešte v januári Banskej Bystrici a teraz mieria do Bratislavy. Koncert je naplánovaný na 23. marca v bratislavskom klube Randal.

 

Ďalšou kapelou, ktorá k nám príde predstaviť svoju novinku, budú poľskí RUNIKA. Ich album Pradawna Moc je zároveň ich debutovým albumom. Kapela hrá folk metal nasiaknutý slovanskou a germánskou mytológiou v rodnom jazyku.

 

O niečo južnejšie až do oblasti Egypta sa presunieme so španielskou kapelou SECHEM, ktorá sa tematicky našla v starovekom Egypte. Svoj hudobný štýl označujú ako folk metal zo stredného východu. Minulý rok im vyšiel debut Disputes With My Ba.

 

Slovenský support zatiaľ nie je oficiálne ohlásený, ale podľa všetkých indícií by to mali byť APRIL WEEPS. Ak to bude tak, latka bude nastavená už na úvod večera riadne vysoko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *