Impalers sa vracajú späť na miesto činu

Minulý rok sme mali možnosť vychutnať si mladých dánskych thrashmetalistov IMPALERS hneď niekoľkokrát. Návalom kvalitnej hudby ako tsunami zmietli viacero miest. Teraz sa sem vracajú znova, aby dopriali nádielku východu i západu a predstavili v poradí tretí štúdiový album The Celestial Dictator.

 

Impalers sú štvorica Søren Crawack (vokály, rytmická gitara), Kenneth Frandsen (basgitara), Rasmus Kjær (bicie) a Thomas Carnell (hlavná gitara) z dánskeho mesta Haderselv, ktorá svoj štýl hrania popisuje ako teutonic thrash metal. Skupina vznikla v roku 2007 a ich hudba je silno ovplyvnená extrémnosťou nemeckého thrash metalu osemdesiatych rokov. Primiešali však k nemu aj nejaké tie melodickejšie časti, čím vytvorili svoj originálny zvuk.

 

Naposledy sme mali možnosť počuť hlavne veci z protivojnovo zameraného albumu God From The Machine, ale tentokrát svoju brutalitu a neskrotnosť predvedú hlavne prostredníctvom noviniek pochádzajúcich z aktuálnej novinky The Celestial Dictator, ktorej sa týka aj celé turné.

 

Album The Celestial Dictator Impalers vydali 1. septembra. Deväť skladieb im zabralo približne dva roky intenzívnej práce, no rozhodne sa to vyplatilo. To vidieť napríklad prostredníctvom Color Me White, ku ktorej urobili aj klip.

Fanúšikovská základňa Impalers sa pomaly, ale isto rozširuje po celom svete a čoraz viac sa táto zostava dostáva do povedmia metalového národa. Pred pár dňami dokonca robili predskokana legendárnym W.A.S.P. na koncerte v Dánsku.

 

Ako prvýkrát ani teraz Impalers k nám neprídu sami. S kým ich uvidíte však záleží, či si zvolíte koncert 18. októbra v Košiciach alebo radšej ten 22. októbra v Bratislave. Pokiaľ siahnete po prvej z uvedených možností a vyberiete sa do košického Cassbaru, potom ako bonus k dánskemu thrasmetalovému masakru dostanete ešte dve thrashové dávky v podobe FUSION BOMB a SPREADING DREAD.

 

Fusion Bomb sú štvorica Tun Da (gitara), Michel Nippel (vokály, basgitara), Miguel Texasranger (vokály, gitara) a Scott Thrash (bicie) pochádzajúca z Luxemburgu. Ide o pomerne mladé zoskupenie, ktoré existuje od roku 2010. Zatiaľ majú na konte len EP Pravda z minulého roka. Rozhodne však majú čo ponúknuť.

 

Dvojicu zahraničných kapiel doplnia Spreading Dread od našich českých susedov. Samozrejme, stále zostaneme pri thrash metale i pri nich. Aj túto kapelu tvoria štyria členovia Miroslav ,,Miráč“ Korbel (basgitara, growl), Šimon Kotrč (gitara, vokály, kompozície), Lukáš ,,Fuga“ Fujan (gitara, texty) a Karel ,,Šafa“ Šafárik (bicie). Štýlovo je skupina nie úplne čistým thrash metalom, ale kombinujú v ňom aj prvky rocku a death metalu. Zatiaľ majú na konte dva albumy, z ktorých je najaktuálnejší Age Of Aquarius, takže pravdepodobne budú v Košiciach znieť hlavne skladby z neho.

Pokiaľ máte bližšie do Bratislavy, konkrétne do klubu British Rock Stars, a láka vás to viac tam, potom sa pripravte na malú zmenu v trojici kapiel. V nedeľu 22. októbra sa tu okrem Impalers a Fusion Bomb môžete namiesto Spreading Dread tešiť na PAURU.

 

Paura je päťčlenné Rogério Rodontaro (gitara), Fábio Prandini (vokály), Paulo Demutti (basgitara), Joao Limeira (bicie) a Claudinei Ferreira (gitara), ako inak, thrashmetalové zoskupenie z brazílskeho Sao Paula. Skupina vznika v roku 1995 a na konte má sedem plnohodnotných albumov spolu s niekoľkými ďalšími EP. Zatiaľ poslednú nahrávku vydali tento rok pod názvom Slowly Dying Of Survivor.

 

Svoj štýl hrania samotní členovia na oficiálnej facebookovej stránke opisujú ako hybrid hardcoreu a metalu, ktorý by sme si mali predstaviť v kombinácii Sepultury a Sick Of It All alebo Slayer a Inside Out.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *