IMAGINE DRAGONS prvýkrát na Slovensku

Rocková mládež na Slovensku si príde na svoje. Agentúra Vivien sprostredkuje hudobný zážitok tým, ktorí ešte nemajú pokazený vkus odpadom valiacim sa zo všetkých strán. 

Jedna z mála mladých počúvateľných kapiel, IMAGINE DRAGONS, príde 19.1.2016 do bratislavskej Aegon arény predstaviť svoj najnovší album „Smoke + Mirrors“ (vydaný 17. februára tento rok) na aktuálnom turné „Smoke + Mirrors Tour“. Na cesty sa vydali minulý mesiac a koniec turné je naplánovaný na február 2016. Celá „šnúra“ má zatiaľ 105 ohlásených koncertov. O tom, že sa oplatí vidieť ich naživo, svedčí aj cena Grammy v kategórii „Best Rock Performance“ v minulom roku.

Skupina IMAGINE DRAGONS si píše rok vzniku 2008. Pri takej mladej kapele sú úspechy, ktoré dosiahli, až zarážajúce. Okrem spomínanej poslednej nahrávky „Smoke + Mirror“ majú na svojom konte debutový album „Night Vision“ z roku 2012. Ten sa dokonca dostal na druhé miesto v Billboard 200, na prvé v Billboard Top Alternative Albums a Billboard Top Rock Albums. Len v USA sa ho predalo viac ako 5 miliónov, čo sú v dnešnej dobe predajov-nepredajov závratné čísla.

Súčasnú zostavu tvoria (v zátvorke za menom zámerne uvádzam vek): Dan Reynolds (27) – spev, gitara (jediný zakladajúci člen kapely), Daniel Wayne Sermon (30) – gitara, Ben McKee (30) – basgitara, klávesy, Daniel Platzman (28) – bicie. A aby ste si nemysleli, že chalani sú len takí obyčajní fidlikanti, musím prezradiť, že všetci, okrem speváka Dana, navštevovali prestížnu Berklee College of Music. Počas štúdia na tejto škole nehrali žiadny „popík“, ale pôsobili v rôznych jazzových skupinách a orchestroch!

IMAGINE DRAGONS prvýkrát na Slovensku

Na turné ich sprevádza Ryan Walker – multiinštrumentalista a hráč na gitary, klávesy, mandolínu… O tom, že chalanov živé hranie očividne baví, svedčí aj to, že aj minulé turné malo viac ako sto zastávok.

Neváhajte a určite si koncert IMAGINE DRAGONS nenechajte ujsť. Ak sa chalani nepokazia, ich ďalšie turné budú nielen žiadanejšie, ale aj drahšie. Vstupenky sa rýchlo míňajú a zopár zvyšných si ešte môžete kúpiť na www.eventim.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *