Hypnos Bratislave ukázali, že nežijú len zo slávy Krabathoru

Šialenstvo s koncertmi v Bratislave je v plnom prúde, a tak v posledných týždňoch je skôr výnimkou, ak v niektorý deň nie je žiadna akcia. Žiaľ, doplácajú na to aj kvalitnejšie vystúpenia. V skromnom počte, v žiadnom prípadne však s katastrofálnou účasťou, sme sa zišli 15. novembra v bratislavskom Randali, kde vystúpila kapela HYPNOS spolu DIRA MORTIS.

 

Vzhľadom k tomu, že hrali len dve skupiny, sa so začiatkom neponáhľali, ale už keď sa Dira Mortis postavili na pódium, tak nás svojou hudbou drvili od začiatku do konca. Našľapaný brutal death metal, plný spokojného krochkania a kvíkania vokalistu, dopĺňaný ostrou paľbou bicích. Výber tejto kapely je dosť zaujímavý, ale možno tomu dopomohol aj fakt, že na svojom druhom a zatiaľ poslednom albume Psalms Of Existence majú aj cover od Krabathoru s názvom Slavery.

Potom už pódium patrilo majstrom remesla Hypnos. Svoju šou začali skladbou The Whitecrow. Špeciálne pre ňu si Bruno so svojou dekapitovanou basou bez hlavy nasadil masku vrany. Muselo sa mu tak pomerne zle dýchať, ale na jeho výkone to badať nebolo. Okrem úvodnej skladby sme z ich nového albumu počuli už len Get Inspired By The Light/ Discipline Of Self Treatment  a One Flesh, One Blood, pomalá a temná skladba, ku ktorej im vyšiel pred pár mesiacmi aj videoklip.

 

Omnoho viac skladieb vybrali z predposledného albumu Heretic Commando-Rise Of The New Antikrist. Z neho odzneli Inverted, Nailed To The Golden Throne, Burning Again a Extremely Dark Days. So skladbami Lovesong, Breeding The Scum In Blood We Trust sme si pocestovali v čase na začiatok milénia k ich debutovke In Blood We Trust.

 

Mnoho ľudí sa o tejto kapele vyjadruje, že žijú ešte zo slávy Krabathoru. Rozkol medzi ich fanúšikmi spôsobil aj nový album The Whitecrow. V ňom do svojej tvorby vniesli prvky blacku a doomu, čo niektorí nevedia prijať a tvrdia, že to už nie sú tí starí dobrí Hypnos. Na druhej strane si získali ďalších fanúšikov, ktorí majú radi temnotu. Hold, všetkým nevyhovieš. V každom prípade, po vzhliadnutí ich živej šou musí každý vidieť, bez ohľadu na to, či je alebo nie je ich fanúšik, že táto kapela má ešte čo povedať a na pódiu predvádza neodškriepiteľnú kvalitu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *