Hviezdna Aldaria aj so slovenskou účasťou

Pre fanúšikov tvrdej, ale zároveň melodickej hudby a veľkolepého orchestrálneho zvuku máme jednu veľmi príjemnú správu. Všetko nasvedčuje tomu, že v žánri sympho/power metalu sa schyľuje k malej senzácii. Gitarista relatívne neznámej nórskej powermetalovej formácie Memorized Dreams Frode Hovd totiž do svojho nového projektu ALDARIA dokázal zlanáriť členov absolútnej špičky tohto epického žánru. Posúďte sami: o vokály sa postarajú také mená ako Fabio Lione (Angra, Rhapsody), Todd Michael Hall (Riot V), Rick Altzi (Masterplan), Mathias Blad (Falconer) či youtubeoví vokálni hrdinovia PelleK a Rob Lundgren. Gitary budú okrem Frodeho obsluhovať Christer Harøy (Divided Multitude) a Andreas Nergård. Tu sa však výpočet zaujímavých mien ani zďaleka nekončí. Basové party nahrával napríklad aj Mike LePond zo Symphony X a do bubnov nemláti nik iný ako fenomenálny Uli Kusch (ex-Helloween, ex-Masterplan, ex-miliónďalšíchkapiel).

 

Skvelou novinou je, že medzi hviezdnymi hosťami nájdeme aj zástupcov našej krajiny. Sólo si v jednej zo skladieb strihol Filip Koluš zo Signum Regis a hlavný mozog tejto formácie Ronnie König sa predstavil v dvoch piesňach na basgitare. Svojou troškou prispel aj ďalší Filip, presnejšie Andel, ktorý až donedávna brázdil pódia s Košičanmi Within Silence.

 

A čo vlastne tá Aldaria je? Zjednodušene povedané, ide o miesto kdesi medzi nebom a peklom, kde padlí hrdinovia sa menia na anjelov a hriešnici sú buď spasení, alebo zatratení. Celý koncept je k dispozícii na oficiálnych stránkach a rozhodne to vyzerá na neobvyklé dielo, minimálne po textovej stránke. Album Land Of Light (mimochodom, mixovaný u nás dobre známym Rolandom Grapowom) uzrie svetlo sveta 24. marca 2017 pod taktovkou mladého vydavateľsta Pride And Joy.


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *