Hudobný svet spomína na Jeffa Hannemana, Slayer smúti

Štvrtok 2. mája bol veľmi smutný deň pre celý hudobný svet, pretože vyhasla jedna z hviezd hudobného neba. Jeff Hanneman, gitarista skupiny Slayer, zomrel ako 49-ročný v nemocnici blízko svojho domova.

Jeff strávil posledné dva roky bojovaním so zákernou chorobou, ktorou sa infikoval pravdepodobne uštipnutím pavúka.. Táto choroba mu spôsobovala nepredstaviteľné ťažkosti, doslova mu „zožierala“ kožu a podkožné tkanivá. Počas tohto času sa kvôli závažnosti svojho zdravotného stavu skupine nevenoval a nekoncertoval. Choroba však nebola príčinou jeho smrti. Osudným sa mu stalo zlyhanie pečene, ktoré mohlo, ale nemuselo súvisieť s chorobou, ktorá ho posledné dva roky trápila.

Počas týchto dvoch ťažkých rokov nebol Jeff sám. Stála pri ňom jeho rodina a členovia skupiny Slayer – jeho nie len skupinoví kolegovia, ale aj veľmi dobrí priatelia. Aj napriek svojmu ťažkému zdravotnému stavu, Jeff, jeho blízki a členovia skupiny Slayer, verili, že sa raz vylieči a vráti sa k tomu, čo robí najradšej – k tvoreniu nových piesní a koncertovaniu. Členovia skupiny počas jeho neprítomnosti tvrdili, že sa snaží obnoviť svoje schopnosti, aby bol opäť mohol hrať na gitare tak úžasne ako predtým. Ani tento optimizmus však nezabránil Jeffovej smrti, čo bolo pre jeho blízkych veľmi náročnou skutočnosťou.

„Slayer v smútku oznamuje, že ich člen a brat, Jeff Hanneman, zomrel okolo 11 hodiny doobeda blízko svojho domova v južnej Kalifornii,“ oznámili členovia Slayer krátko po jeho smrti.

členovia Slayer

Skvelý gitarista skupiny Slayer Jeff Hanneman už bohužiaľ nie je medzi nami. Určite si však našiel miesto v hudobnom nebi a zanechal za sebou skvelé piesne a spomienky. Budeme na neho spomínať v dobrom.

Aktualizované 16.5.2013

Po pôvodných špekuláciách o úmrtí Jeffa Hannemana sa skupina Slayer rozhodla vydať prehlásenie, ktoré všetky nezrovnalosti odstraňuje. Dôvodom zlyhania jeho pečene bola asi najčastejšia príčina – cirhóza spôsobená alkoholizmom. Jeff, ani jeho blízki nemali až do jeho smrti o zlom stave jeho pečene vôbec poňatia.

Skupina Slayer ťažko prežíva stratu svojho člena, no rozhodli sa pokračovať v hudobnej kariére. Plánované turné sa uskutoční aj bez Jeffa a skupina takisto plánuje veľkú akciu na jeho počesť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *