Hudobný svet opustil Lou Reed

Lou Reed, legenda, ktorá ovplyvnila vývoj rockovej scény, zomrel vo veku 71 rokov. Už dlhšie u neho pretrvávali zdravotné problémy, no presná príčina smrtí zatiaľ nie je známa.

O smrti zakladajúceho člena The Velvet Underground ako prvý informoval magazín Rolling Stone, informáciu neskôr potvrdil aj Reedov agent. Zásluha na jeho úmrtí sa zatiaľ pripisuje transplantácií pečene, ktorú absolvoval v máji a už pred ňou v apríli zrušil niekoľko koncertov kvôli zdravotným problémom. 

Lou Reed bol spevák, multiinštrumentalista, skladateľ, producent a fotograf. Nielen že bol členom The Velvet Underground, ale podieľal sa aj na vytváraní základov rockovej hudby, do ktorej vkladal intelektuálnejšie myšlienky. Po odchode z kapely v roku 1970 sa vydal na sólovú dráhu, spieval o rôznych vtedy tabuizovaných témach ako sadizmus, transsexualizmus, prostitúcia či narkománia a najväčší úspech mu zabezpečila skladba Perfect Day z albumu Walk On The Wild Side, ktorú počuť vo filme Trainspotting. V roku 2012 sa predstavil aj na Slovensku ako hviezda prvého večera festivalu Pohoda. 

Hudobný svet opustil Lou Reed

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *